یکی از گزارشگران با سابقه، باسواد و البته مطلع از حوزه ورزش فوتبال که خودش را در عرصه  مربی‌گری هم صاحب سبک می داند جناب سرهنگ علیفر است که این روزها در دوره مقدماتی جام ملت‌های آسیا بسیار پرکار و فعال ظاهر شده است.

اگرچه سبک اجرا، نوع گویش و لحن سرهنگ علیفر با مذاق خیلی‌ها شاید امروز خوش نیاید اما همین که او شیوه خودش را در اجرا دارد و هرگز به دنبال کپی یا تقلید از هیچ یک از همکارانش نرفته است جای تقدیر دارد. 

علیفر اصطلاحات مخصوص به خودش را در اجرا دارد اما شاید نگاه او با آن چه سلیقه مخاطب امروز است قرابتی نداشته باشد. شب گذشته و هنگام گزارش بازی دو تیم کره جنوبی و قرقیزستان او بسیار با تبحر بازی سرد و بی روح دو تیم شرق آسیا را با الفاظ متفاوت گرم می‌کرد طوری که  هر مخاطبی که حتی  علاقه‌ای به ورزش فوتبال  هم نداشته باشد هم توجهش به این سبک گزارش جمع شود. 

علیفر برای این مسابقات با انرژی بسیار و تحلیل‌های خاص خودش سنگ تمام  گذاشته و اصطلاح معروفش «تووووووووی دروازه تووووووووی دروازه» بیش از خود فوتبال، لبخند را بر لب تماشاگران تلویزیون می‌نشاند.

سرهنگ علیفر جزو کارنامه‌داران عرصه گزارشگری فوتبال است که تلاش می‌کند با به روز نگه داشتن اطلاعاتش از دیگر همکارانش در این عرصه جا نماند ضمن اینکه مشخصا تلاش دارد با تغییر اصطلاحاتش جذابیت گزارش‌های فوتبال را بالاتر نیز ببرد.