به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، برنامه «از مکزیک» (Desde Mexico) که به بررسی مشکلات و مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مکزیک می پردازد، این هفته به سراغ علل و عوامل عدم موفقیت سیاست های اتخاذ شده در مبارزه با فقر پرداخته است.

خبرنگار برنامه مستند گزارشی «از مکزیک» به میان مردم رفته و نظرات آنها را در خصوص موضوع برنامه جویا شده و برای موشکافی مساله و عمق بخشیدن به آن موضوع، با کارشناسان مربوطه نیز به گفت و گو می نشیند.

بر اساس گزارش برنامه، با وجود تزریق میلیون ها دلار در هر دوره 6 ساله و ایجاد 6 هزار و 491 برنامه اجتماعی در سطح فدرال و ایالتی، فقر همچنان ادامه دارد و نابرابری در حال افزایش است و مدل اقتصادی سرمایه داری نئولیبرالی در 30 سال اخیر نشان از ناتوانی خود در تولید ثروت برای همه شهروندان داده است.

بر اساس آخرین گزارشی که در برنامه در خصوص افزایش فقر مطرح می شود، در سال 2016 تعداد افراد فقیر به 53.4 میلیون نفر رسیده است. 

 برنامه مستند گزارشی «از مکزیک» به تهیه کنندگی واحد تولید برنامه هیسپان به صورت نریشن محور و در قالب گزارش های مردمی در مدت زمان 10 دقیقه، ساعت 3:30 بامداد یکشنبه  به آنتن هیسپان تی وی می رسد و تکرار این برنامه سه شنبه ساعت 5:30، چهارشنبه 9:30 و پنجشنبه ساعت 18:30 به وقت تهران پخش خواهد شد.