به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ سید مسعود شجاعی طباطبایی دبیر اجرایی این جشنواره با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه و در آستانه چهلمین سال گشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شاهد رشد خیرعه کننده و افزایش روزافزون فعالان و هنرمندان هنرهای تجسمی کشور به صورت تشکل های خودجوش مردمی و حرکت های جهادی توسط جوانان پویا و متخصص ایرانی هستیم.

شجاعی طباطبایی افزود: جشنواره پنجم هنر مقاومت با تغییر رویکرد در فرم و شیوه اجرایی و نیز تغییر در محتوای مضامین یکی از موفق ترین ادوار خود را سپری می کند و این جشنواره مسیر خود را پیدا کرده است. انشاالله در نشستی که با حضور اصحاب محترم رسانه و خبرنگاران گرامی خواهیم داشت جزییات بیشتری از این جشنواره و امار تعداد ارسال شده در بخش های ده گانه این جشنواره راتقدیم ملت شریف ایران و جامعه هنری خواهیم کرد.

وی از انجام داوری اولیه بخش های ده گانه و انتخاب آثار برتر و برگزیده برای نمایش و اکران در مرحله نهایی خبر داد و افزود:

در هربخش حدود 40 اثر توسط داوران بخش های مربوطه انتخاب گردید و از بین این آثار، از پدید آورندگان آثار نهایی که حائز رتبه و جایزه خواهند شد در مراسم اختتامیه تقدیر خواهد شد.

گفتنی است پنجمین جشنواره هنر مقاومت با دبیری مسعود نجابتی و به همت گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح در ۱۰ بخش « پوستر»، «تبلیغات شهری »، «کارتون و کاریکاتور»، « تصویر سازی »، « طراحی صنعتی »، « پرچم و کتیبه»، « تایپوگرافی »، « گرافیک متحرک »، « نقاشی دیجیتال »، « عکس » و بخش ویژه «علمی ـ پژوهشی » بهمن سال جاری برگزار خواهد شد.