به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، این برنامه با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصاد ونزوئلا و فشارهای وارده از سوی آمریکا برای تغییر رژیم در این کشور، اعتراضات اخیر مردم ونزوئلا در پی وضعیت نامناسب اقتصادی و اقدام آمریکا در حمایت از این اعتراضات و کودتا را مورد بحث و گفت و گو قرار می دهد.

این برنامه در ادامه ضمن واکاوی نقش آمریکا و تصمیمات ترامپ در به وجود آمدن وضعیت بد اقتصادی در ونزوئلا به نقد و بررسی دلایل حمایت آمریکا از اعتراضات اخیر و اهداف پشت پرده آن، تلاش دونالد ترامپ برای برکناری نیکولاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا و اعمال تحریم های شدید نفتی از سوی ترامپ علیه کمپانی های دولتی ونزوئلا خواهد پرداخت.

مروری بر اظهارات مادورو مبنی بر دخالت همیشگی آمریکا در امور کشورهای آمریکای لاتین و تلاش ترامپ برای دسترسی به نفت و مواد معدنی ونزوئلا، تصمیم ونزوئلا مبنی بر عدم قبول دلار برای مبادلات نفتی در پی تحریم از سوی آمریکا و استفاده از یورو برای این منظور از جمله محورهای مورد بحث در این برنامه خواهد بود.

«شکاف اقتصادی» با اجرا و تهیه کنندگی کاوه تقوایی، ساعت 00:03 بامداد جمعه 26 بهمن از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت 23:00 ، یکشنبه ساعت 07:00 و 18:00 و دوشنبه ساعت 10:00 روی آنتن خواهد رفت.