به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، برنامه «هفته نامه»، با بررسی سایت ها، خبرگزاری ها و نشریات خبری، به زبان های فارسی، انگلیسی ، اردو و عربی ، با تهیه 6 مقاله، به مرور و تحلیل سیاست های حوزه هند و پاکستان پرداخته و از محتوای مطبوعات منطقه و جهان می گوید.

وب سایت ایرانی «الوقت» که به زبان فارسی اخبار خود را منتشر می کند  جمعه این هفته  26 بهمن  درباره برگزاری جشن چهلمین سالگرد  شکوهمند انقلاب اسلامی سخن خواهد گفت و جماسه میلیونی ملت بزرگ ایران را روایت می کند.

موضوع مقاله مجله «فارین پالیسی » هم علل افزایش بودجه پنتاگون ( وزارت دفاع آمریکا) است که از دیدگاه کارشناس برنامه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

روزنامه عرب زبان «رای الیوم» هم درباره سه اجلاسی که درباره خاورمیانه قرار است برگزار شود ، مقاله ای به رشته تحریر درآورده است.

همچنین روزنامه «استیت ویوز» پاکستان ، آخرین تحولات کشمیر را مورد بررسی قرار داده است.

روزنامه آتلوک  «Outlook » نیز که متعلق به کشور هندوستان است درباره اوضاع و تحولات اخیر در ادارات مرکزی هند را به بحث و نقئد گذاشته است. به تازگی  برخی احزاب هند در  اجرای مقررات اداری این کشور دخالت می کنند.

مجله « ساندی مگزین»  هندوستان نیز به اعتراضات در خصوص هزینه و بودجه عمومی برای اهداف فرقه گرایانه در هند می پردازد.

این برنامه با حضور حسام الدین مهاجری به عنوان مجری و همچنین  احمد عباس به عنوان کارشناس و محسن روخ دوست در مقام تهیه کننده، تولید شده است که هر جمعه  ساعت 18 به وقت تهران به مدت 20 دقیقه روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر می رود.

«هفته نامه» با بهره گیری از وله ها و عکس و زیرنویس های خبری تلاش کرده است تا با تولید مجله ای تصویری و پر از جاذبه های بصری مخاطب علاقمند به پیگیری رویدادهای هفته را به ویژه در هند و پاکستان و هرنقطه دیگر از کره خاکی که اردو زبانان اقامت دارند و امواج کانال بین المللی و 24 ساعته اردو جریان دارد، پای تلویزیون بنشاند.