به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در پیشانی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اولین اجرای موسیقی ایرانی به گروه همایون پرنیان اختصاص یافت.

در این اجرا که در تالار ایوان شمس برگزار شد نوازندگان؛ حسین پرنیا، صائب کاکاوند، ساسان بازگیر، سهیل سان احمدی، میلاد مرادی، پژمان پرنیا، سیاوش الهی نیا، مجید یحیی نژاد، احسان لیوانی خواننده گروه فاضل جمشیدی را همراهی کردند.

به گفته فاضل جمشیدی قطعات این اجرا در دستگاه همایون بر روی اشعاری از مولانا، هوشنگ ابتهاج، رهی معیری و محمد علی بهمنی و با رویکرد اجتماعی و عاشقانه بوده است.

وی که از خوانندگان مطرح موسیقی سنتی است در شروع اجرا، از تغییرات مختلف در حوزه موسیقی گفت و افزود: بعد از 12 سال به جشنواره فجر آمدیم و امیدواریم که رویکردهای تازه بتواند جان تازه به موسیقی ایرانی بدهد. 

این اجرا که با حضور اهالی موسیقی و استادان عرصه هنر و علاقه مندان به فراگیری موسیقی ایرانی در مقابل دوربین های رسانه ای به روی صحنه رفت و در فضای بسیار صمیمی و یک دست برگزار شد . 

نشاط و شور تماشاگران در حین اجرای کنسرت نشان از رضایتمندی آنها از حضورشان در این محفل موسیقایی داشت.

حسین پرنیا سرپرست و نوازنده سنتور گروه از حضور همه تشکر و قدر دانی کرد و گفت: امسال جشنواره موسیقی منسجم‌تر و سالم‌تر برگزار می‌شود؛ سالم از این نظر که فرصت در اختیار تمام هنرمندان قرار گرفته است. دولت باید بگذارد هنرمندان صاحب فکر در سالن‌ها با مردم ارتباط بگیرند. امروز مردم بیش از هر چیزی نیاز به زندگی دارند و ما که موسیقی می‌زنیم می‌توانیم پیام زندگی را به آنها برسانیم.

در پایان این اجرا، به دلیل درخواست برخی حاضرین قطعه گل پونه‌ها نیز با وجود این که خارج از جدول اعلام‌شده بود، اجرا شد.

جمشیدی در پایان از حضور مردم و هنرمندانی همچون سیما مافیا، نصرت امیری، رضا بنفشه‌خواه، بیژن بیژنی، رسول مرادی، داوود حیدری، کامران کوهستانی، غلامرضا جابر انصاری و پوران وفادار تشکر کرد.

پرنیا