به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اتفاقی که در نگاه اول بسیار منطقی و مطلوب به نظر می‌رسد چراکه اصولا چهره‌های نامدار عرصه‌های مختلف سیاسی، هنری، ورزشی و... جدا از اینکه به عنوان یک شهروند دارای دغدغه‌های اجتماعی هستند می‌توانند خواسته‌های مردم را نیز به نوعی منعکس کرده و به واسطه حجم وسیع بازدید از صفحه‌های شخصیشان به گوش مسئولین برسانند فرصتی که قطعا می‌توان در یک مسیر سلامت به نفع جامعه باشد.

اما گاهی شاهد این هستیم که برخی از چهره‌های شناخته شده از صفحات شخصی‌شان نه تنها برای رسیدگی به امور اجتماعی سود نمی‌برند که نظم ذهنی جامعه را نیز تحت‌الشعاع مطالب خود قرار می‌دهند و بدون توجه به وضعیت روحی و روانی جامعه و مراقبت از شرایط موجود ، اقدام به انتشار یا دامن زدن به مطالبی می‌نمایند که نه تنها مفید نیست بلکه تمرکز مردم را از زندگی عادی‌شان نیز برهم می‌زند.

اینکه تو به عنوان یک چهره محبوب برای انعکاس و پررنگ کردن خواسته‌های مردم کشورت نگران باشی و در صفحه شخصی‌ات این همراهی با مردم را فریاد بزنی طبیعتا امری قابل سپاس و تقدیر است، اما اینکه تو بدون شناخت از دغدغه  و بدون کوچکترین اطلاعات و البته شناخت تصمیم می‌گیری به نفع صفحه‌ات و بهتر دیده شدن و چرخیدن در فضای مجازی، اقدام به انتشار موضوعاتی کنی که به نام مردم باشد و به کام خودت، قطع به یقین امری نکوهیده و به دور از شان حرفه‌ای است.

اگرچه صفحه شخصی سلبریتی‌ها بدون کوچکترین ممیزی و خط قرمز و نظارت می‌تواند فعال و توسط خود فرد مدیریت شود اما نباید فراموش کنیم که حجم وسیع فالوور در صفحات افراد مختلف محصول یک اعتماد است و آن اعتماد در هر مدیومی که به دست آمده باشد از تلویزیون، سینما و حتی محیط ورزشگاه‌ها و...  شما را ملزم به رعایت قوانین و قواعد عرف جامعه و محل زندگیت می‌نماید.

بدیهی است سلبریتی‌ها در اتفاقات مختلف و مناسبت‌های متفاوت تقویمی، میتوانند با انتشار پست یا مطالبی به ایجاد آرامش در جامعه کمک کنند و باز بدیهی‌تر است که در غیر اینصورت حاصل آن چیزی نمی‌شود که به نفع جامعه است.

با این اوصاف باید گفت گاهی اوقات ماجرای دوستی خاله خرسه اینجا در کلیت ماجرا صدق می‌کند. آن‌هم در نگاهی کاملا خوشبینانه، اگر نخواهیم بگوییم گاهی از دور مشخص است که پشت این نگرانی‌های صوری، اهدافی انسان دوستانه محسوس.