به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛  سید محمدمجتبی حسینی در این حکم نوشته است: «نظر به سوابق علمی و تجربیات ارزنده جنابعالی و پیشنهاد مدیرکل دفتر موسیقی به موجب این حکم به عنوان دبیر دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران منصوب می شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از ظرفیت های موجود، در برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره پیش رو موفق و موید باشید.»

صدری کارشناسی ارشد رشته پژوهش هنر با گرایش موسیقی و درجه یک هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد.

وی سوابق و تجارب پژوهشی، علمی و آموزشی متعددی؛ از جمله قائم مقامی ریاست گروه موسیقی فرهنگستان هنر و عضویت تحریریه فصلنامه «خیال» را در کارنامه خود دارد و تاکنون کتاب ها و مقالات متعددی از وی منتشر شده است. همچنین مدرس هنرهای ایرانی در دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه هنر بوده است و امسال به عنوان پژوهشگر برگزیده در حوزه هنرهای سنتی در هفته پژوهش انتخاب شد. 

دبیری علمی بخش موسیقی همایش بین‌المللی حکمت و فلسفه هنر، عضو هیات علمی همایش‌های بین‌المللی؛ شامل معنای زیبایی، کمال‌الدین بهزاد، سلطان محمد، طبیعت در هنر شرق و همایش‌های تخصصی موسیقی؛ از جمله صفی‌الدین ارموی، عبدالقادر مراغه‌ای، قطب‌الدین شیرازی، فارابی از فعالیت های دیگر علمی و پژوهشی صدری است. 

وی همچنین تاکنون دبیر و داور جشنواره ها و همایش های مختلفی در حوزه هنر و موسیقی از جمله قائم‌مقام دبیر چهارمین و پنجمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، قائم‌مقام سیزدهمین و چهاردهمین جشنواره موسیقی ذکر و ذاکرین، عضو شورای ارزشیابی کمیته سازسازی هنرهای سنتی میراث فرهنگی کل کشور، قائم‌مقام و عضو شورای سیاستگذاری و داور نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، دبیر علمی جشنواره آواها و نواهای رضوی، قائم‌مقام انجمن موسیقی تهران و دبیر علمی دهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران و دبیر یازدهمین دوره این جشنواره نیز بود.

صدری اکنون قائم مقام و دبیر گروه موسیقی فرهنگستان هنر است.

 

خبرنگار: مژگان رسولی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: