به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ محمود صادقی نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس، حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، شهاب نادری نماینده مردم پاوه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و علی ابراهیمی نماینده مردم شازند و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از استودیوها، اتاق‌های خبر و دیگر بخش های شبکه های پرس تی وی و هیسپان تی وی مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی دیدن کردند.

پیمان جبلی، معاون برون مرزی صداوسیما در آغاز این نشست با اشاره به فرآیند تاسیس و عملکرد شبکه های مختلف تلویزیونی و رادیویی این معاونت و با تاکید بر متفاوت بودن ماموریت‌های شبکه‌های برون مرزی و ضرورت تقویت این شبکه‌ها عنوان کرد: شبکه های برون مرزی ایران بازوی قدرتمند نظام در عرصه فرامرزی بوده و با تمام قوا و توان کمی و کیفی خود در خدمت تثبیت و تقویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی در ورای مرزهاست.

معاون برون‌مرزی در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت های بالای شبکه های برون مرزی ادامه داد: ماجرای خانم مرضیه هاشمی به ما ثابت کرد که حتی با امکانات بسیار محدود، اگر خوب عمل شود می توان در جریان سازی بین المللی حتی در قلب آمریکا موفق بود. پرس تی وی در این ماجرا، به دلیل فرصت شناسی و استفاده درست به تیتر اول تمام رسانه های دنیا اعم از آمریکایی و اروپایی تبدیل شد.

محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مجموعه و بازدید از شبکه های پرس تی وی و هیسپان تی وی گفت: سیاست ها و نوع ادبیاتی که در شبکه های برون مرزی مورد استفاده قرار می گیرد، با شبکه های داخلی متفاوت است و این شبکه ها در واقع، جمهوری اسلامی ایران را نمایندگی می کنند؛ بنابراین بایستی از محتوا، فرم و تکنیک‌های ارائه اخبار حرفه‌ای‌تری بهره ببرند و حتی از ظرفیت های شبکه های اجتماعی همانند توئیتر که مورد توجه مردم جهان است، استفاده کنند تا بتوانند دامنه اثرگذاری گسترده‌تری داشته باشند.

حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و سخنگوی کمیسیون قضایی هم در این نشست با تمجید از عملکرد شبکه های برون مرزی همانند العالم و الکوثر در پوشش تحولات منطقه عنوان کرد: ما از طریق شبکه های برون مرزی توانستیم جمهوری اسلامی را در کشورهای عربی و اسلامی جا بیاندازیم. در طی دهه‌های اخیر همواره تلاش شده تا تصویری منفی از ایران را ارائه دهند، اما خوشبختانه شبکه های برون مرزی با ورود خود توانستند با این حملات مقابله کرده و سهم زیادی را در این زمینه ایفا کنند.

علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس نیز طی این نشست با تاکید بر ضرورت ارتباط بیشتر و نزدیک‌تر نمایندگان مجلس با شبکه های برون مرزی گفت: این بازدید، دیدگاه متفاوتی را نسبت به شبکه های برون مرزی در من بوجود آورد. به اعتقاد من، اعتباری که این شبکه ها در بخش بین المللی کسب می کنند، به جمهوری اسلامی ایران برمی گردد و از این رو، می طلبد که توجه بیشتری به این شبکه شود تا بتوانند عملکرد موفق‌تری را در عرصه بین المللی داشته باشند. همچنین، پیشنهادم این است از این شبکه ها برای معرفی ظرفیت های داخلی ایران نیز استفاده شود تا مردم دیگر کشورهای جهان با ایران آشنا شوند.

شهاب نادری نماینده مردم پاوه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در این دیدار با تاکید بر اهمیت فعالیت های نرم افزاری در کنار فعالیت های سخت افزاری اظهار کرد: در این سال ها، شبکه های خارجی به طور گسترده در منطقه و همینطور ایران سرمایه‌گذاری و تلاش کرده اند تا بر مردم تاثیرگذار باشند و این وظیفه شبکه های ما است که هم در داخل و هم در خارج از مرزها، بتوانند این فعالیت ها را خنثی کنند و در این راه، ما به عنوان نماینده های مجلس نیز کنار این شبکه ها خواهیم بود و به آن ها کمک خواهیم کرد.

نمایندگان حاضر در این دیدار بر لزوم تقویت ارتباط مجلس و معاونت برون مرزی رسانه ملی در عرصه های گوناگون تاکید کردند.