به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در ایام نوروز شبکه های رادیویی ایران، تهران، گفتگو، پیام، سفر، قرآن، جوان، معارف، اقتصاد، ورزش، سلامت،فرهنگ، نمایش و صبا علاوه بر تولید برنامه های گوناگون ویژه راهیان نور، با استفاده از گزارشگران مستقر در مناطق مورد نظر، این رویداد بزرگ فرهنگی – معنوی کشورمان را پوشش می دهند. 

مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته، تا شانزدهم فرورودین ماه، ویژه برنامه های مربوط به راهیان نور از شبکه های مختلف رادیویی به روی آنتن می رود. این برنامه ها شامل موضوعاتی از قبیل گفتگو، گزارش، نمایش، مستند و موارد متعدد دیگر است که در ایام نوروز به سمع مخاطبان شبکه های رادیویی می رسد. 

بر این اساس رادیو اقتصاد با " اقتصاد به وقت بهار" و بهار پلاک 98" ، رادیو ایران با "فرش بنفشه" و "صفحه من (ویژه راهیان نور) "، رادیو پیام ، رادیو جوان و رادیو تهران با "ویژه راهیان نور"، رادیو سلامت با  "کافه بهار" و "آیتم راهیان نور"، رادیو فرهنگ با "ساز نوروزو" و "رادیو کتاب"، رادیو صبا با "هم پای صبا"، رادیو قرآن با برقراری ارتباط با گزارشگران مستقر در مناطق مورد نظر و "همایش قرآن و دفاع مقدس"،  رادیو گفتگو با  "سرزمین ملائک" و "زیارت معرفت"، رادیو معارف با "راهی به آسمان" ،رادیو نمایش با "بهار نارنج"، "آبی آسمانی" و "جای حبیب خالی" و رادیو ورزش با "عیدانه" همراه مردم مومن و انقلابی در رویدادهای مربوط به راهیان نور هستند. 

 همچنین جدول پخش برنامه های راهیان نور به شرح ذیل اعلام می شود: 

رادیو اقتصاد تا 14 فروردین " بهار پلاک 98" را از ساعت 11:50  و  " به وقت بهار" را  ساعت 17   همچنین شب بهاری را در 29/12/97 از ساعت 23 به روی آنتن خود می برد. 

رادیو ایران تا16 فروردین "صفحه من ـ راهیان نور(ویژه)" را از ساعت 8:30    و  " فرش بنفشه" را ساعت 17:10  به سمع مخاطبان می رساند.  

رادیو پیام تا 16 فروردین و در ساعات 08:05، 13:05 ، 15:05 و 19:05 "ویژه راهیان نور" را پخش می کند. 

رادیو تهران، رادیو جوان و رادیو سفر تا 16 فروردین و در ساعات مختلف و به تناوب ویژه "راهیان نور" را به روی آنتن می برند. 

رادیو سلامت تا 16 فروردین  و در ساعات مختلف  " ویژه راهیان نور" و همچنین " کافه بهاری سلامت "  را از ساعت 11:50  در همین بازه زمانی به سمع مخاطبان می رساند. 

رادیو صبا تا 14 فروردین "هم پای بهار" را هر روز از ساعت 15  به روی آنتن می برد. 

رادیو فرهنگ تا 16  فروردین "ساز نوروز" را از ساعت 11:45 و " رادیو کتاب" را تا 14 فروردین ساعت 20:30 به سمع مخاطبان می رساند.   

رادیو قرآن تا 16 فروردین  با برقراری ارتباط با گزارشگران در ساعات 11:15 و 16:15  علاقه مندان به راهیان نور را همراهی می کند.    

رادیو گفت و گو  تا 15 فروردین"سرزمین ملائک " را در ساعات 13:15 و  18:45 و " زیارت معرفت" را  در همین مقطع زمانی و از ساعت 19:00    به روی آنتن می برد.  

رادیو معارف تا یازده فروردین  "راهی به آسمان" را از ساعت 08:35 به سمع مخاطبان می رساند. 

رادیو نمایش تا 16 فروردین " بهار نارنج" و "آبی آسمان دهم" را به ترتیب    از ساعت  09:30 و 17:15  همچنین جای حبیب خالی را از ساعت 17:15 دوم فروردین   به روی آانتن می رود. 

رادیو ورزش تا 16 فروردین "عیدانه" و " با راهیان نور" را به ترتیب از ساعت 10:30 و 13:30 به سمع مخاطبان می ریساند. 

خاطر نشان می شود  هموطنان در هرکجا می توانند علاوه بر گیرنده های رادیویی خود از طریق رادیو نما، سایت شبکه های رادیویی و اپلیکیشن تلفن همراه رادیو قابل دریافت از نشانی www.iranseda.ir  شنونده برنامه های رادیویی باشند.

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: