به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ زمانبندی برنامه‌های کمیته آموزش  چهاردهمین جشنواره بین‌المللی  و ششمین اجلاس جهانی صدا بدین ترتیب می‌باشد:

پنل‌های آموزشی  چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو:

1- پنل آموزشی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو با موضوعات :1- «کنترل ذهن، اصالت و مفهوم و کاربرد در علوم رسانه»سه شنبه 27 فروردین ساعت 10 صبح ، مدرس:سیاوش عقدایی  محل برگزاری:سالن آمفی تئاتر معاونت صدا 

2- «آشنایی با کاربردهای فناوری اطلاعات در برنامه‌سازی رادیویی»چهارشنبه 28 فروردین ساعت 10صبح، مدرس:مهندس فرشید بهجت محمدی ، محل برگزاری: سالن آمفی تئاتر معاونت صدا

3- «مینی فیچر و psa دوشنبه 2 اردیبهشت  ساعت 15:00 مدرس: بهروز رضوی نژاد، محل برگزاری : سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

4- «یو جی سی/برنامه سازی بر اساس محتوای کاربران »، سه شنبه سوم اردیبهشت ساعت 9:00صبح، مدرس: عباس رجب سلمانی و علیرضا فتحی‌پور، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

5- «ایده جذاب یا قالب مناسب»، سه شنبه سوم اردیبهشت  ساعت 10 صبح، مدرس: دکتر مریم جلالی، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

6- «رادیو و رسانه‌های دیجیتال» ، سه شنبه سوم اردیبهشت ساعت 15:00 مدرس  martin corben: از استرالیا، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

7- «نقد و بررسی آثار منتخب جشنواره در بخش داخلی»، سه شنبه ساعت 17:00 ، مدرس: منتخبی از داوران جشنواره، محل برگزاری: سالن مذاکرات 1 مرکز همایش‌ها

8- «مستند رادیویی»، چهارشنبه چهارم اردیبهشت  ساعت 9:00صبح ، مدرس: سعید معدن کن و غلامرضا بحیرایی، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

9- «docudrama» چهارشنبه ساعت 11:00صبح، مدرس:( atilla vizauer  )از کشور رومانی، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

10- «پادکست»، چهارشنبه ساعت 15:00 ، مدرس: تیم برنامه‌سازی رادیو جوان، محل برگزاری: سالن شیخ بهایی مرکز همایش‌ها

11- «برنامه شخصیت محور» ، چهارشنبه ساعت :15:00، مدرس( soila valkama  ( از کشور فنلاند، محل برگزاری: سالن مذاکرات 2 مرکز همایش‌ها

12- «نشست انتقال تجربه برنامه‌سازان داخلی و خارجی»، چهارشنبه ساعت 17:00 ، مدرس: برنامه‌سازان داخلی و خارجی، محل برگزاری: سالن مذاکرات 1 مرکز همایش‌ها برگزار می‌شود.

پنل‌های آموزشی ششمین اجلاس جهانی صدا:

9 پنل آموزشی با موضوعات  مرتبط با رادیو توسط اساتید خارجی از کشورهای دعوت شده برگزار می‌شود.

روز دوشنبه دوم اردیبهشت پنل‌های «کاربرد رسانه‌های هوشمند در رادیوهای محلی» توسط خانم فلاویا وینیا از کشور رومانی ساعت :14:30  و «رادیو و فرهنگ» توسط خانم دکتر هیدا بابازین از کشور مالزی  ساعت 17:00در سالن شیخ مفید مرکز همایش‌هابرگزار می‌شود.

در روز سه شنبه پنل‌های «رادیو نوآوری در برنامه‌سازی» توسط خانم فلاویا وینیا ساعت 9:00 و 11:00 همچنین«رادیو و ژورنالیسم موبایل» توسط آقای جان مکویر از کشور فرانسه ساعت 14:30 و «رادیو و جامعهم توسط خانم دکتر ایرمکاردپین از کشور آلمان ساعت 17:00 در سالن شیخ مفید مرکز همایش‌ها برگزار می‌شود.

در آخرین روز از جشنواره چهارشنبه چهارم اردیبهشت  پنل‌های «رادیو و اقتصاد» توسط نویسندگان مقالات برگزیده ساعت 9:00صبح، «رادیو و تولید 360 درجه» توسط آقای ویم مورتگارت از بلژیک ساعت 11:00 صبح، «رادیو در عصر شبکه» توسط آقای جان مکویر از فرانسه و یوسف زین از کشور لبنان ساعت 14:30 و «رادیو و آینده پژوهی» توسط آقای ویم مورتگارت از کشور بلژیک ساعت 17:00 در سالن شیخ مفید مرکز همایش‌ها برگزار می‌شود.