به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ فیلمبردارى فیلم سینمایى «ریست» به کارگردانى محمدرضا لطفى و تهیه کنندگى سیدامیر سیدزاده پس از حدود یک ماه در لوکیشن هاى تهران به پایان رسید تا دومین فیلم بلند سینمایى لطفى پس از تجربه موفق «روایت ناپدید شدن مریم» وارد مرحله تدوین شود که به دلیل شرایط خاص فیلمنامه و فرم متفاوت آن، تدوین فیلم به طول خواهد انجامید.

لطفى همچون تجربه گذشته خود سراغ ایده اى متفاوت در داستان و فرم رفته است و یکى از نکات قابل توجه این فیلم، روایت داستان از زاویه دوربین هاى مدار بسته و نگاه استعارى به تنهایى انسان و حریم شخصى در جامعه است که چالش هاى بسیارى به همراه دارد.

«ریست» براى حضور در جشنواره هاى معتبر خارجى و داخلى آماده مى شود و رضا بهبودی، سودابه بیضایی، محمد صدیقی مهر،  پریسا محمدی، حامد رحیمی نصر و رقیه افشین پور بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده: احساس می‌کنم دیوونه شدم...یه جورایی به تمام دوربین‌های مداربسته که دارن آدم رو کنترل می کنن حساسیت پیدا کردم...اونقدر توی این ماجرا غرق شدم که احساس می‌کنم پشت همه این دوربینا یه نفره...یه نفر که چهار چشمی داره منو نگاه می کنه!