محمد نظری مجری تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: به عنوان یک مجری که حدود 24 سال است در این حرفه مشغول به کار هستم با تمام احترامی که به سلبریتی‌ها قائلم باید پذیرفت که آن‌ها جایگاه خود را دارند و تخصصشان به حرفه دیگری مربوط می‌شود و کار اجرا در تلویزیون یک حرفه تخصصی است که هر کسی به دلیل محبوبیت در حوزه‌ای دیگر نباید در جایگاه یک مجری قرار بگیرد.

نظری خاطرنشان کرد: بارها شاهد بودیم که در یک برنامه زنده مسائلی مطرح می‌شود که مربوط به خط قرمزها است و اتفاقی که می‌تواند منجر به یک اتفاق ناگوار شود با درایت و تبحر یک مجری مدیریت شده و اتفاقی رخ نداده اما بارها شاهد بودیم یک مجری ناتوان در یک بحث حساس کار را به جایی رسانده که برنامه به طور کامل تعطیل شده است.

وی افزود: شاید مردم ندانند که یک مجری نمی‌تواند از خودش روی آنتن حرفی بزند. ما همه حرف‌هایی که می‌زنیم در یک مسیر مشخص قرار دارند و پیش از اینکه آن‌ها را جلوی دوربین به زبان بیاوریم برای مطرح کردنشان مجوز گرفته‌ایم. هیچ جزوه یا کتابی وجود ندارد که به ما خط قرمزها را نشان بدهد، یک مجری براساس تجربه‌ای که دارد خط قرمزها را می‌شناسد و برنامه زنده را مدیریت می‌کند.

این مجری در ادامه اظهار داشت: سلبریتی‌ها برای مجری‌های تلویزیون مشکلی ایجاد نمی‌کنند ولی وقتی شخصی تخصص اجرا در تلویزیون را ندارد در این جایگاه قرار می‌گیرد می‌تواند هویت یک رسانه را از او بگیرد و وقتی این اتفاق رخ دهد تلویزیون باید خیلی هزینه کند تا بتواند هویتی که از دست داده را دوباره بدست آورد. زمانی که در سال 73 یا 74 برای شروع فعالیتم در حرفه اجرا اقدام کردم، افرادی که باید توانایی ما را تأیید می‌کردند با سختگیری بسیاری از افراد را به خاطر بلد نبودن زبان معیار کنار می‌گذاشتند اما امروز سلبریتی ما که برنامه‌ای پر مخاطب را اجرا می‌کند می‌داند زبان معیار چیست؟

مجری برنامه «به خانه برمی‌گردیم» گفت: امروز در انتخاب مجری‌ها شتاب‌زده عمل می‌شود. در برنامه‌های تولیدی که می‌بینید توانایی یک مجری به طول کامل مشخص نمی‌شود. در واقع در برنامه‌های تولیدی وقتی اجرای مجری که معمولاً یک سلبریتی است را می‌بینید، هر صحنه شاید چندین بار ضبط شده تا به کیفیت مورد نظر رسیده، تأیید شده و حال روی آنتن تلویزیون است و با توجه به این مسائل مشخص است که هر شخص تا حدی می‌تواند اجرایی قابل تحمل داشته باشد و نمی‌توان اساس و معیار یک فرد در هنر اجرا را با برنامه‌های تولیدی سنجید.

نظری در ادامه اظهار داشت: در تلویزیون بارها شاهد تصمیمات شتاب‌زده بودیم، حضور سلبریتی‌ها در جایگاه مجری تصمیمی شتاب‌زده بود که حال به همان اندازه شتاب‌زده قصد دارند سلبریتی‌ها را حذف کنند. علاوه بر حضور سلبریتی در جایگاه مجری سوالات بسیاری در برنامه برنامه‌های تلویزیون و مجری‌هایشان وجود دارد. مثلا یکی از سوال‌های مهم این است که آیا درست بود بنیامین بهادری با توجه به جایگاه هنری که دارد در یک برنامه معنوی قبل از افطار حاضر باشد؟

وی افزود: متأسفانه همیشه شاهد تصمیمات شتاب‌زده از سوی مسئولان بوده‌ایم و همچنان این تصمیمات وجود دارد. من موافق حضور افراد در جایگاه واقعی‌شان هستم و به نظر من اگر هر کس در جایگاه خود قرار بگیرد شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.