بهمن هاشمی مجری قدیمی تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: برای بررسی این موضوع که آیا حضور سلبریتی‌ها در مقام مجری اتفاق مثبتی است یا خیر باید به انگیزه تلویزیون در انجام این کار توجه کرد که به چه منظور بازیگران یا خوانندگان مطرح، حال در جایگاه مجری به اجرای برنامه‌های تلویزیون مشغول هستند.

هاشمی خاطرنشان کرد: اگر به افراد مشهور سلبریتی گفته می‌شود مجری‌ها هم سلبریتی هستند. در همه جای دنیا مجری‌های برنامه‌های تلویزیونی افرادی محبوب و مشهور هستند و ما در تلویزیون خودمان نیز مجری‌هایی داریم که مردم به آنها علاقه دارند و همواره مورد توجه مردم هستند.

وی افزود: تلویزیون از چهره‌های مشهور و محبوب عالم بازیگری در جهت بیشتر شدن مخاطبانش به عنوان مجری استفاده کرد و باید ببینیم که چنین تصمیمی آیا توانسته تلویزیون را به هدف خود برساند یا خیر. بسیاری از برنامه‌هایی که یک بازیگر مجری آن است برنامه‌های جذابی مثل مسابقات تلویزیونی است که یک برنامه تعاملی محسوب می‌شود و مطمئناً چنین برنامه‌ای مخاطبان بسیاری خواهد داشت همانطور که میبینیم مسابقات کشتی، فوتبال و... از برنامه‌های پرطرفدار تلویزیون هستند و طبیعی است که مردم از مسابقه‌های تلویزیونی در هر قالبی استقبال می‌کنند. مطمئناً اگر یک شخصیت مشهور و به اصطلاح سلبریتی که محبوبیت بالایی نیز نزد مردم دارد در یک برنامه ضعیف به عنوان مجری حاضر شود آن برنامه تنها به دلیل اجرای آن شخص پربیننده نخواهد شد.

این مجری در ادامه گفت: بازیگری و اجرا دو حرفه متفاوت هستند که از جهات مختلفی با هم تفاوت دارند. بازیگر نباید به دوربین نگاه کند اما مجری باید رو به دوربین صحبت کند، تفاوت‌ها آنقدر زیاد و واضح است که نیازی به توضیح ندارد اما با این حال معتقد هستم که هر شخص قابلیت‌هایی دارد و از آنجا که همه به دیده شدن اهمیت می‌دهند می‌توانند در هر کاری که فکر می‌کنند استعداد دارند ورود کنند و فقط ماندگار بودنشان در هر عرصه را مردم مشخص می‌کنند.

مجری برنامه «چهل ستاره» اظهار داشت: همه کسانی که در تلویزیون فعالیت می‌کنند همکاران من هستند و من نمی‌توانم بگویم که بازیگران نباید به عرصه اجرا ورود کنند. هر کس در هر زمینه‌ای که احساس می‌کند استعداد دارد می‌تواند فعالیت داشته باشد و اینکه در این عرصه ماندگار شوند به نظر مردم برمی‌گردد و اگر یک فضای سالم رقابتی در این زمینه شکل بگیرد می‌توان منتظر نتایج خوب بود.

وی افزود: مطمئناً مردم با مجری‌های قدیمی تلویزیون خاطره دارند و ارتباط خوبی بین مردم و مجری‌های قدیمی وجود دارد که طی سالیان اخیر این ارتباط را دیده‌ایم و من فکر می‌کنم وقتی یک مجری با برنامه‌هایش در دل مردم جایی به دست می‌آورد نباید وی را به راحتی کنار گذاشت و خلاف این موضوع نیز وجود دارد؛ اگر زمانی مردم شخصی را نخواهند نمی‌شود این شخص به زور روی آنتن باشد اما معمولاً در صدا و سیمای ما مدیران درباره حضور یا عدم حضور یک مجری تصمیم می‌گیرند و در این شرایط می‌توان آرزو کرد که کاش سلیقه مدیران با سلیقه مردم یکسان باشد.

هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: من همیشه پیشنهاد داشتم پیشکسوتان تلویزیون را نباید فراموش کرد. بهتر است همیشه یک مجری جوان را در کنار یک مجری پیشکسوت در یک برنامه قرار داد به طوریکه هم مجری جوان بتواند از تجربیات وی استفاده کند و هم احترام پیشکسوتان حفظ شود. امیدوارم مدیران به سلیقه مردم توجه کنند و توجه و احترام به سلیقه مردم کار سختی نیست، کافی است تنها از اقواممان درباره خواسته‌هایشان از مسئولان بپرسیم تا به خواسته و نظر مردم دست پیدا کنیم.