به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی مهم خود در سی‌امین سالروز رحلت حضرت امام خمینی رضوان‌الله‌ تعالی‌علیه به تبیین «مقاومت و ایستادگی امام خمینی» پرداختند و در ذیل آن، هدف از مقاومت را، بازدارندگی عنوان کردند و فرمودند «عزیزان من! یک نکته این است که هدف مقاومت عبارت است از رسیدن به نقطه‌ی بازدارندگی. هم در اقتصاد، هم در مسائل سیاسی کشور، هم در مسائل اجتماعی، هم در مسائل نظامی باید به نقطه‌ای برسیم که این نقطه بازدارنده باشد، یعنی بتواند جوری خود را نشان بدهد که دشمن را از تعرّض به ملّت ایران در همه‌ی زمینه‌ها منصرف کند؛ دشمن ببیند فایده‌ای ندارد و با ملّت ایران نمی‌تواند کاری بکند. ما امروز در بخش نظامی تا حدود زیادی به این بازدارندگی رسیده‌‌ایم».

به همین مناسبت برنامه "بحث روز" رادیو ایران روز چهارشنبه بیست ودوم خرداد  به  بررسی  اجزای پنج گانه منطق مقاومت  و دستاوردهای آن و نیز هزینه های سازش با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در حرم حضرت امام خمینی با حضور دکتر سعدالله زارعی کارشناس مسائل سیاسی و خاورمیانه و حمیدرضا مقدم فر کارشناس مسائل سیاسی و دکتر عبدالله گنجی روزنامه نگار و کارشناس مسائل سیاسی به صورت تلفنی می پردازد.

همچنین واکاوی اندیشه های مقاومت در ابعاد داخلی و خارجی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ازدیگر مسائلی است که در برنامه بحث روز رادیو ایران پرداخته خواهد شد. 

گفتنی است برنامه بحث روز کاری از گروه سیاسی رادیو ایران هر چهارشنبه از ساعت 11:55 الی 12:35 تقدیم مخاطبان می گردد و علاقه مندان و مخاطبان گرامی می توانند از طریق سامانه پیامکی 30000900 سوالات خود را با این برنامه مطرح کنند..