به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛  افشین امیری در آیین افتتاحیه جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران که در سالن انتظار کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: کرمانشاه شاهراه ارتباطی عتبات عالیات است و این همجواری نورانی برای مردمان میهمان‌نواز این دیار، مایه افتخار است.

وی افزود: جنگ هشت ساله در کرمانشاه شروع شد و در همین استان به پایان رسید؛ کرمانشاه هزاران شهید را در دوران انقلاب، دفاع مقدس و اخیرا در دفاع از حرم زینبی تقدیم اسلام و ایران کرده است و این مسئله را برگ زرین دیگری در تاریخ پر افتخار خود می‌داند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه با بیان اینکه جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی موجب ایجاد شور و نشاط در استان کرمانشاه می‌شود گفت: ایجاد فرصتی برای معرفی 4 هزار جاذبه تاریخی و گردشگری که به ثبت ملی و جهانی رسیده‌اند از دیگر دستاوردهای این جشنواره محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این جشنواره زمینه ظهور و بروز استعدادهای هنر انیمیشن در عرصه‌های گوناگون را به وجود می‌آورد آن هم در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را به نام رونق تولید نامگذاری کرده‌اند و لازم است همه نهادها و دستگاه‌ها در مسیر اشتغال‌زایی و افزایش تولید ملی گام بردارند.

امیری با اشاره به برپایی هفته فرهنگی و هنری کرمانشاه در طول برگزاری جشنواره عنوان کرد: مردم کرمانشاه به ویژه در برخی شهرها رنج و آلام زیادی را تحمل کرده‌اند بنابراین برپایی این هفته و حضور گروه‌های هنری و نمایشی در 6 شهر استان، می‌تواند شادی و نشاط را برای آن‎ها به ارمغان بیاورد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمانشاه خاطرنشان کرد: اضافه شدن بخش عروسکی به جشنواره پویانمایی، موجب رونق تولیدات ویژه گروه سنی کودک و نوجوان خواهد شد و زمینه ارتقا کمی و کیفی آثار این حوزه را به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه رویکرد این جشنواره و دست اندرکاران برگزاری آن، افزایش امید و نشاط در بین اقشار مختلف مردم است گفت: یکی از مهم‎ترین سیاست‌های نظام اسلامی، تلاش مسئولان برای امیدبخشی به مردم از طریق اجرای برنامه‌های موثر باهدف توسعه پایدار در استان‌های مختلف کشور است.

امیری افزود: امیدواریم برگزاری موفق جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران بتواند آزمون شایسته‌ای برای برگزاری جشنواره بین‌المللی بوم‌گردی در سال 2020 در استان کرمانشاه باشد.

مدیرکل صداو سیمای مرکز کرمانشاه در پایان ضمن تشکر از ریاست رسانه ملی و معاونت امور استان‌های صداوسیما گفت: همه تمهیدات اندیشیده شده تا میهمانان جشنواره برای همیشه خاطره‌ای خوش از کرمانشاه داشته باشند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: