به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مهدی بنی هاشمی مدیر تامین برنامه شبکه هفت سیما سه شنبه 11 تیر ماه در برنامه «به خانه بر می گردیم» برنامه های تابستانه این شبکه را تشریح کرد.

در این برنامه بنی هاشمی در خصوص دبیرخانه مهارت آموزی سیما مطالبی را بیان کرد و گفت: برای مهارت  آموزی بینندگان برنامه های متنوعی تدارک دیده شده است که در جدول پخش بکه قرا می گیرد و ستاد مهارت آموزی سیما در تابستان پخش منظمی برای شبکه های مختلف در خصوص مهارت محور ایجاد می کند.

مهدی بنی هاشمی مدیر گروه تامین برنامه  شبکه هفت سیما با حضور در برنامه «به خانه بر می گردیم» شبکه پنج سیما ، ضمن مرور تاریخچه تاسیس شبکه هفت که پیش از این شبکه آموزش نام داشت ، به علت تغییر نام این شبکه اشاره کرد و گفت: چون این شبکه دیگر صرفا آموزشی نیست بلکه هم به مهارت و هم به آموزش دانش علمی می پردازد و شعار شبکه نیز  از سال گذشته تغییر کرده و در حال حاضر  برنامه سازان شبکه هفت سیما با شعار " مردم ، آموزش و مهارت " به تولید برنامه مشغول هستند دیگر نام شبکه نمی توانست آموزش باشد و بنابرصلاحدید مدیران به شبکه هفت سیما تغییر یافت.

وی افزود: در تابستان نیز ما با برنامه های در حوزه مهارت آموزی در خدمت بینندگان هستیم که فعلا برنامه های مهارت محور را به چهار بخش مهارت محور خانه و خانواده ؛  مهارت محور کودک و نوجوان ؛ مهارت محور ورزشی و تفریحی  و همچنین برنامه های مهارت محور کسب و کار تقسیم کرده ایم.

مدیر تامین برنامه شبکه هفت سیما  در ادامه به جدول پخش این شبکه در ایام تابستان اشاره کرد و افزود: در تابستان امسال شاهد برنامه های متنوعی خواهیم بود که مخاطبلن را با مهارت های گوناگون آشنا می کند.

وی در تشریح برنامه های مهارت محور این شبکه به بیان نام برخی از این برنامه ها پرداخت وگفت : دراین زمینه می توان به .برنامه هایی چون  «من می توانم« در حوزه مهارت شغلی ؛ «یقه هفت» در حوزه مهارت اجتماعی «.راهش اینه»در حوزه مهارت کسب و کار «.از من بپرس» در حوزه مهارت های موضوعی به صورت مشاوره فوت و فن معرفی مشاغل خانگی «.صبحی دیگر» با بخش های مهارتی از جمله فرهنگ استاد شاگردی؛ مهارت های کوچک خانوادگی اشاره کرد همچنین برنامه « فرصت برابر » در حوزه گسترش مهارت های دانش آموزان در تابستان پخش می شود.

بنی هاشمی افزود: البته اگر بخواهیم برنامه های مهارت محور دیگر این شبکه را نام ببریم می توانیم به برنامه هایی چون « دکتر سلام » که دیگر مبحث صرف پزشکی نیست بلکه در رویکرد جدیدی که اتخاذ سده است این برنامه مهارت سالم زیستن را آموزش کمی دهد و یا به برنامه « +40 مثبت چهل» در حوزه احترام به بزرگتر ها و چگونگی انتقال تجربیات بین نسل های مختلف  اشاره کنیم و در برنامه «رویش» نیز  به  مهارت های کشاورزی در قالب مسابقه  پرداخته می شود.

برنامه به خانه بر می گردیم یکی از برنامه های قدیمی شبکه پنج سیما کاری از گروه اقتصاد و جامعه است که به تهیه کنندگی گودرز عزیزی هر روز هفته به غیر جمعه ها ساعت 17 در مدت زمان 70 دقیقه پخش می شود.