به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا ؛ به نقل از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو - ایران، بهمن مرادنیا استاندار کردستان به همراه حشمت الله صیدی شهردار سنندج و اسعد اردلان نویسنده و پژوهشگر کرد و حقوق دان حوزه بین الملل با حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران دیدار و گفت وگو کردند. 

در این دیدار مسوولان کردستان بر آمادگی سنندج برای برپایی رویدادهای فرهنگی هنری از جمله نوروز تاکید کردند.

حجت الله ایوبی در این دیدار اظهار کرد: در کردستان هرچه کار کنیم کم است و امیدواریم شاهد شکوفایی هرچه بیشتر استعدادها در این استان باشیم.

 بهمن مرادی نیا استاندار کردستان نیز با اشاره به علاقه مردم این استان و شهر سنندج به موسیقی یادآور شد: استان کردستان در بعد زیرساختی و توسعه غنی نیست اما در حوزه موسیقی یک استعداد خدادادی در این استان و شهر سنندج وجود دارد. 

حشمت الله صیدی شهردار سنندج نیز در ادامه با اشاره به همراهی مدیریت شهری برای برپایی برنامه های فرهنگی اظهار داشت: ما نیز در کنار شما هستیم و همکاری های لازم را در برپایی برنامه های فرهنگی انجام می دهیم. 

اسعد اردلان نویسنده و پژوهش گر کرد و حقوق دان حوزه بین الملل نیز در ادامه با اشاره به اهمیت موسیقی در شهر سنندج تاکید کرد: برقراری پیوند شهرهای مرزی و میانی با پایتخت و حضور این شهرها در مناسبات ملی و بین المللی به همبستگی ملی کمک خواهد کرد و باید نسبت به این امر اهتمام بیشتری داشته باشیم.

حجت الله ایوبی دبیرکل، جواد صباغ معاون اجرایی، بهمن نامور مطلق مدیر گروه فرهنگ، آرش امینی مدیرکل امور بین الملل و حوزه ریاست، الهه عطایی معاون امور فرهنگی، امیر روشن بخش معاون ارتباطات و مشارکت ها و سرپرست گروه ارتباطات کمیسیون ملی یونسکو - ایران، بهمن مرادنیا استاندار استان کردستان، حشمت الله صیدی شهردار سنندج و اسعد اردلان نویسنده و پژوهشگر کرد و حقوق دان حوزه بین الملل در این نشست حاضر بودند.