به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ با پایان دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونیایران، مجموعه انیمیشنی «روبی و جوجه ها » که به سفارش مرکز پویانمایی صبا توسط  برادران نکویی در استودیو گنبد کبود تولید شده است، در سه بخش برنده جایزه شد.

این سریال انیمیشنی ساخته بهنود و بابک نکویی جایزه ویژه هیات داوران (تهیه کننده)، بهترین انیمیشن و بهترین موسیقی را دریافت کرد.

انیمیشن «روبی و جوجه ها» توانسته در 2 سال پیاپی در این جشنواره موفق به کسب جایزه شود و از آثار موفق این رویداد هنری است. این مجموعه با 11 جایزه ملی رکورددار کسب جایزه از جشنواره های داخلی برای استودیو گنبد کبود است.

سریال انیمیشنی «روبی و جوجه‌ها» در روایتی مدرن از قصه‌های فولکلور روباه و خروس، داستان کشمکش‌های یک روباه مخترع را با خانواده خروس نمایش می‌دهد که در یک مزرعه در همسایگی هم زندگی می‌کنند و روباه برای بیرون کردن خروس و خانواده‌اش از مزرعه نقشه‌های زیادی می‌کشد.

همچنین استودیو گنبد کبود با انیمیشن «لالایی» لوح سپاس را در بخش آثار فرهنگی دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران کسب کرد. این لوح به برادران نکویی تعلق گرفت.

تهیه کننده، کارگردان، فیلمنامه: بابک و بهنود نکویی، مدیر تولید: بهنام نکویی، متحرکسازی: احسان انصاری، مریم ریاضی، نقاشی زمینه: مهناز سلیمان نژاد، سمیه یزدان پناه، رنگ دیجیتال: سحر مصطفوی، موسیقی: سامان ابوطالبی، کامپوزیت: علی راگردی، طراحی شخصیت/استوری بورد: بابک نکویی، تدوین: بهنود نکویی، تدارکات: اسماعیل سبحانی، تولید استودیو گنبد کبود به سفارش مرکز فرهنگی هنری صبا عوامل انیمیشن کوتاه «لالایی» هستند.

دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران به همت معاونت استان های صدا و سیما شامگاه پنجشنبه 20 تیر در کرمانشاه به کار خود پایان داد.