به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، برنامه «ایران» تلفیقی از مستندهای گزارش کوتاه با مضامین فرهنگی، گردشگری است که توسط مستند سازان جوان و خلاق در شهرهای مختلف ایران تولید می شود. 

هر قسمت 30 دقیقه ای تلفیقی از چند مستند کوتاه در خصوص مکان های دیدنی، جاذبه های گردشگری، هتل، صنایع دستی، بازی های محلی، موسیقی های بومی و غذاهای محلی ایران است.

برنامه «ایران» این هفته کانال اردوی شبکه جهانی سحر به معرفی باغ کتاب تهران اختصاص دارد.

«باغ کتاب تهران» در منطقه عباس‌آباد تهران واقع شده و از شرق با کتابخانه ملی ایران، از شمال‌شرقی با فرهنگستان‌های علوم، و زبان و ادب فارسی، از شمال‌غربی با باغ هنر، و از غرب با باغ‌موزه دفاع مقدس همسایه است.

این برنامه به معرفی و تشریح امکانات ، ویژگی ها و فضاهای رفاهی باغ کتاب می پردازد.

باغ کتاب با داشتن دو کتابفروشی بزرگسال و کودک بزرگترین فضای فروشگاهی کتاب در جهان به‌شمار می آید

در این مجموعه همچنین باغ علم کودک وجود دارد که در آن کودکان 6 تا13 سال با داستان بدن، داستان خانه، داستان شهر و داستان زمین طی بازی‌ها و سرگرمی‌های مفرح علمی آموزشی آشنا می‌شوند.

همچنین باغ علم نوجوان هم ، به نوجوانان این امکان را می دهد که از طریق ابزار علمی، فرصت کشف تجربه بسیاری از مباحث علمی دروس ریاضی، فیزیک و شیمی را به دست آورند.

برنامه «ایران» را عاطفه رضوی برای کانال اردو زبانگردانی کرده است و شایسته درانی اجرای آن را بر عهده دارد.

«ایران» امروز سی و یکم تیرماه ساعت 20:59 دقیقه به وقت تهران از کانال اردو پخش می شود و تکرار آن فردا ساعت 2:58 بامداد و 8:48 دقیقه خواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: