این روزها که فضای مجازی و صفحات مختلف اجتماعی تغییر ماهیت داده‌اند و در حوزه‌های مختلف تبلیغاتی، آموزش و حتی در دنیای اطلاع‌رسانی هم فعالیت پر بازده‌ای دارند پرواضح است به دلیل عدم محدودیت و چارچوب های تعریف شده در دنیای خبر می‌توانند خطرساز نیز باشند.

وقتی راه‌اندازی هر پیجی در صفحات مجازی به نام چهره‌های مشهور با کوچک‌ترین هزینه‌ای اتفاق می‌افتد و هیچ منبع و مأخذی برای تأیید یا استعلام واقعی یا فیک بودن صفحات وجود ندارد. به حدی که بسیاری از سلبریتی‌ها در حوزه‌های مختلف ورزشی و هنری و گاه حتی سیاسی از این مسئله لطمه دیده‌اند طوری که گاهی مجبور می‌شوند با انتشار ویدئوهایی فعالیت‌شان را در صفحات مجازی تکذیب یا مطلبی را که از قول آنها در پیج‌های مختلف حتی با عناوین خودشان یا فن پیج‌ها منتشر شده است  تکذیب کنند.

از آنجا که این روزها فضای مجازی به عنوان یک تریبون در  اختیار بسیاری از چهره‌های هنری و غیر هنری قرار دارد و آنها می‌توانند اخبار مرتبط با فعالیت‌ها و حتی داستان زندگی شخصی‌‌شان را در طول روز با مخاطب‌شان مطرح کنند از سوی دیگر مضرات این محیط بی در و پیکر نیز می‌‌تواند دامان‌شان را بگیرد. در حقیقت سیاهی‌ها و سفیدی‌های این موقعیت رخ داده در محیط مجازی همان طور که ارتباط بی‌واسطه‌ای برای سلبریتی‌ها و طرفداران‌شان است می‌تواند در برخی مواقع ایجاد چالش و دغدغه هم بنماید.

فضای مجازی این روزها در حوزه تبلیغات به عرصه هنر کمک دوچندانی دارد و نمی‌توان کتمان کرد که با هزینه‌هایی به مراتب پایین‌تر از رسانه ملی، بیلبوردها و ... می‌توان در فضای مجازی تبلیغاتی گسترده‌تر را تجربه کرد. اتفاقی که این روزها در حوزه تبلیغات حرف اول را می‌زند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: