به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، بعد از جنگ جهانی دوم، برلین به چهار منطقه اشغالی تقسیم شد. اما مردم آلمان شرقی برای دستیابی به آزادی و رهایی از مناطق تحت اشغال شوروی، راهی جز فرار را پیش روی خود ندیدند که به دنبال آن، رهبر آلمان شرقی برای جلوگیری از این اتفاق، دستور به ساخت دیوار برلین را داد. این امر سبب شد تا پیتر لیبینگ، عکاس خبرگزاری آسوشیتد پرس به همراه عکاسان دیگر رسانه ها برای لحظه فرار گسترده احتمالی مردم آلمان شرقی در مرز دو آلمان حضور یابند. 

در این میان اما کنراد شومان سرباز 19 ساله آلمان شرقی که مشغول نگهبانی بود، با تشویق مردم آلمان غربی ناگهان تصمیم به فرار گرفت و از بالای سیم‌ خارداری که در مرز دو آلمان کشیده شده بود، به آلمان غربی فرار کرد و عکسی که از لحظه فرار وی گرفته شده، با عنوان «جهشی به سوی آزادی» مشهور شده است. این عکس در برنامه این هفته «عکس های تکان دهنده» هیسپان تی وی مورد بررسی قرار می گیرد. 

این برنامه کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی به صورت زبان‌گردانی، روزهای پنجشنبه ساعت ۱:۴۵ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعات ۴:۴۵، ۱۳:۴۵ و ۲۰:۱۵، جمعه ساعت ۱۰:۱۵ و یکشنبه ساعت ۴:۱۵ و ۲۰:۴۵ روی آنتن هیسپان تی‌وی می‌رود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: