هنوز جای خالی علی حاتمی را نتوانستیم پر کنیم. به قول چهره بی‌بدیل بازیگری سینمای ایران جمشید مشایخی: سعدی سینمای ایران تکرار نمی شود. در روزهایی که غم نگارش یک فیلمنامه اصیل ایرانی با دیالوگ های خوش آهنگ فارسی بر دل طرفداران این کارگردان و نویسنده شهیر ایرانی مانده باید گفت دلشدگان دیگر تکرار نمی شوند. در کنار تمام شخصیت های فرهیخته مردادی طرفداران مرحوم علی حاتمی نیز شمع تولد این کارگردان فرهیخته و نویسنده صاحب سبک ایران را تبریک گفتند.

ابراهیم حاتمی‌کیا این روزها درصدد خروج است و معمولا انتخاب بازیگران اصلی فیلمش را با توجه، تمرکز و وسواس بسیاری انجام می دهد. حاتمی‌کیا و قریبیان سال‌ها در کنار هم قرار نگرفتند تا با متفاوت ترین قصه این کارگردان متخصص در سینمای دفاع مقدس قصه ای اجتماعی را رقم بزنند. حاتمی‌کیا و فرامرز قریبیان چهره‌های این هفته خبرگزاری برنا هستند چراکه قطعا فیلم سینمای «خروج» یکی از اتفاقات سینما در سال پیش رو خواهد بود.

اگرچه اخبار مرتبط با همکاری علی نصیریان و داریوش مهرجویی پس از سالها، در دو هفته گذشته اوج اخبار بود، اما باید گفت نصیریان در این هفته ای که گذشت قراردادش را با «لامینور» امضا کرد تا کماکان نصیریان در اوج اخبار باقی بماند.

امین تارخ و پژمان بازغی هم جزو هنرمندان متولد مرداد بودند که در مراسم‌های مختلف همراه با همکاران‌شان در عرصه بازیگری و سینما شمع تولدشان را فوت کردند.

به حق نرگس آبیار در دو سال اخیر یکی از چهره های موفق سینمای ایران محسوب می شود که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان یک فیلم کاملا مردانه را به کارنامه کارگردانان زن سینمای ایران سنجاق کرد. او در جشن سینما سینما به عنوان چهره موثر سینما انتخاب شد تا یکی از چهره های منتخب هفته‌ای که گذشت باشد.

هانیه توسلی به دلیلی که نمی‌دانیم در رسانه ملی ممنوع التصویر شد. قرار است به زودی این موضوع را پیگیری کنیم. (در تبلیغات فیلم «ایده اصلی» صدای او ایجاد چالش کرد و عملا تبلیغات این فیلم را تحت تاثیر قرار داد.)

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: