به‌ گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، مجموعه‌داستان «تب خواب» اثر فاضله فراهانی روز جمعه 25 مردادماه ساعت 19 با حضور مهدی یزدانی خرم؛ نویسنده و منتقد ادبیات داستانی و محمد جواد جزینی؛ دیگر نویسنده و منتقد ادبی در کافه‌کتاب نیماژ مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد و اجرای این جلسه را سهند آدم‌عارف بر عهده خواهد داشت. 

«تب خواب» نخستین مجموعه‌ داستان فاضله فراهانی است که در ۱۵ داستان گردآوری شده است. تنوع مضمون و شخصیت و قصه‌پردازی قوی از ویژگی‌های داستان‌های این مجموعه است. او توانسته ارائه پخته‌ای در پرداخت ایده‌های داستانی داشته باشد و از همین رهگذر داستان‌ها حاوی نکات و برجستگی‌های خواندنی فراوانی هستند.

«لباس مردانه برای تازه‌رفته»، «مواظب شوهرهایتان باشید»، «تب خواب»، «خال»، «چشم‌آبی»، «سحر-مریم-بهار»، «ازدواج سلطنتی»، گردن‌برنجی»، «زیر طاق آزادی» «صدای اذان می‌آید»، « یولانته به آسمان می‌رود»، «یاشیکای لنزدار مشکی»، «کافه‌‌پری»، «سیگارم، ترانه‌ام تویی» و «منظومه‌های عاشقانه» به‌ترتیب عناوین داستان‌های این کتاب را تشکیل می‌دهند که پیشتر بخش‌های کوتاهی از این داستان‌ها توسط نویسنده در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده و مورد استقبال قرار گرفته بود.

 در بخشی از یکی از داستان‌های این مجموعه آمده است: «دایی عارف می‌گفت، یک‌وقت‌هایی در زندگی آدم کارهایی می‌کند که خودش نمی‌فهمد. می‌گفت آدم خودش می‌داند نباید بکند و می‌کند. انگار کسی چهارستون بدنت را قبضه کرده. زورکی همه‌جایت را تکان می‌دهد به انجام کاری و بعد دودمانت را می‌دهد به‌باد.».

علاقه‌مندان برای حضور در این جلسه می‌توانند جمعه 25 مردادماه ساعت 19 به آدرس خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند جنوبی، نبش کوچه‌ی یگانه، کافه‌کتاب نیماژ مراجعه کنند و ورود به این جلسه برای عموم ازاد است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: