حسین بشیری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اظهار داشت: برای اولین بار در ایران پرونده های جنایی مورد کاوش قرار گرفت و ساخت مایه های نمایشی آن برای نوشتن داستان، نمایشنامه و فیلم نامه بررسی شد.

بشیری افزود: خدا را شاکرم که شاگرد بزرگ مردی در ایران باشم که تمام هنرمندان سینما و تئاتر مدیون او هستند.

وی ادامه داد: سالیان درازی است که تمام فیلم سازان و کارگردانان سینما و تئاتر علاقه دارند که آثار خود در ژانرهای جنایی  بر اساس جنایت های واقعی خلق کنند که اکثرا در این کار ناموفق بودند.

بشیری که سابقه فعالیت در چند سریال و فیلم پلیسی را در پرونده کاری خود دارد افزود: متاسفانه در کشور مان شرایطی مهیا نبوده که هنرمندان بتوانند با شناخت دقیق ساخت مایه های پروندهای جنایی دست به خلق آثار خود بزنند. حال با راهنمایی هنرمندانه این پیر هنر توانستم  زندگی نامه و شخصیت شش قاتل زنجیره ای را در مدت بیش از دوسال بررسی کنم و 9 ساخت مایه نمایشی و 18ساخت مایه سینمایی آن را با راهنمایی استاد ناظر زاده و مشاوره دکتر دریا بیگی در آورم.

بشیری که بیش از ده سال سابقه فعالیت در پلیس آگاهی را در پرونده کاری خود داشته آخرین سمتش رئیس آگاهی بوده ادامه داد: با مشورت پرفسور تنها 3قاتل هم جنس با اهداف مشترک ولی در شرایط و سنین مختلف نهایی شد.

وی ادامه داد: بیشتر دانش و آگاهیم  از پرونده ها زندگی چند روزه با دو قاتل از سه قاتل معروف ایرانی که شهرت جهانی نیز دارند بوده که کمک شایانی به من کرده است.

وی در پایان افزود: پروفسور اوایل شهریور برای دفاع پایان نامه ام به ایران می آید که متاسفانه آخرین دفاع وی در کشور عزیزمان در پایان نامه های ارشد و دکتری خواهد بود.  این پایان نامه پس از تایید نهایی پرفسور و دکتر دریا بیگی از هم اکنون  به پشنهاد چند ناشر در قالب کتاب زیر چاپ خواهد رفت تا راهنمایی دقیقی برای کارگردانان تئاتر در 9 ساخت مایه نمایشی و کارگردانان سینما در 18 ساخت مایه قرار گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: