به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ رئیس سازمان صداوسیما در آیین پایانی سومین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای تصریح کرد: ما در صداوسیما همیشه به این فکر بودیم و هستیم تا با بهترین‌ها تعامل داشته باشیم و آن‌ها را به همکاری دعوت کنیم چون کار رسانه، کار دشوار و حساسی است. وی افزود: وقتی به دانشگاه آمدیم شعاری نوشتیم که رسانه ملی جای بهترین‌هاست و  همیشه به این فکر بودیم که بهترین‌ها باید وارد دانشگاه صداوسیما شوند و در صداوسیما کارهای مهم انجام دهند. بر همین مبنا مرکز آوینی راه‌اندازی شد که بسیار مهم و اثرگذار بود.

دکتر علی عسکری گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) امروز جنگ ما، جنگ رسانه‌ای است و غربی‌ها می‌خواهند با دسیسه و فریب و برنامه‌های وسوسه‌انگیز، ما را به خود جذب کنند؛ در حالی که مسیر ما، مسیر دین و اخلاق است و ما هنرمندان پرجاذبه و اخلاق‌مدار می‌خواهیم که با سنت‌های خودمان افراد را جذب کنند؛ این یعنی سواد و درک رسانه‌ای.

رئیس رسانه ملی تأکید کرد: در عبارت «درک رسانه‌ای» مفاهیم زیادی نهفته است و به اندازه فهم زیبایی‌شناسی و هنر انسان، در آن موضوع و معنا وجود دارد. دکترعلی عسکری با اشاره به سختی‌های کار در رسانه در دنیای امروز گفت: اگر اهل ذوق، سلیقه و مقاومت هستید در این راه بمانید چراکه در غیر این صورت در رسانه نمی‌توانید موفق شوید.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه  بسیاری از آدم‌ها شغلی دارند و بعد از سال‌هاعمرشان تمام می‌شود و فرصتی برای سازندگی ندارند گفت: اما فرد رسانه‌ای امکان سازندگی و تاثیرگذاری مستمر برایش فراهم است و این همان کار انبیا است و به همین علت بسیار مهم و اثر گذار است.

دکتر علی عسکری ادامه داد:  شما جوان‌ها و نوجوان‌ها گوهرهایی هستید که از بین افراد مختلف برگزیده شده‌اید و بعید ندانید در بین شما افرادی باشند که بتوانند در جامعه و حتی جهان اثرگذار باشند، کسی که افق فکری‌اش رشد کند می‌تواند اقدامی جهانی انجام دهد.

رئیس رسانه ملی افزود: البته مراقبت و خودسازی در این میدان بسیار مهم است و اول تربیت خود بعد تاثیرگذاری بر دیگران مهم است و کسی که در این راه بیاید باید حکیم و دانشمند شود اما اگر لغزید سقوط می‌کند؛ یا به قله نروید یا اگر می‌روید باید از دین و تقوای خود بسیارمراقبت کنید. وی تأکید کرد: انسان‌هایی را می‌شناسیم که بسیار شریف و ارزشمند بودند اما وارد هنر که شدند سقوط کردند؛ شما مراقب خود و خدوم به  جامعه باشیدوهیچگاه اخلاق را از یاد نبرید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: