رهبر قنبری، کارگردان سینما، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا، اظهار داشت: از زمانی که تصمیم به اکران «برمودا» گرفته شد تا زمانی که این فیلم بر پرده سینما رفت چند روزی بیشتر طول نکشید و ما با فوریت وقتی آقای سعدی اعلام کرد باید فیلم را سریع اکران کنیم، «برمودا» را بدون تبلیغات محیطی و تلویزیونی دو روز بر پرده سینما داشتیم که به تازگی اکرانش به دلیل آغاز ماه محرم متوقف شده است.

قنبری خاطرنشان کرد: فیلم سینمایی «برمودا» یک اثر کمدی است که قطعاً نباید در دهه اول ماه محرم اکران شود اما نکته مهم این است که چرا مدیریتی در اکران وجود ندارد که فیلم ما به طور کلی پس از ماه محرم اکران شود و این وقفه در اکران را نداشته باشیم؟ استقبال قطعاً با توجه به این عجله و عدم تبلیغات نمی‌تواند خوب باشد اما با توجه به این مسائل و اینکه در این دو روز به طور کل 10 تا 12 اکران داشتیم رقم فروش‌مان قابل قبول است.

این کارگردان درباره دلیل اکران فیلم سینمایی «برمودا» در دو روز مانده به ماه محرم، گفت: سعید سعدی به دلیل ازدحام فیلم‌ها در صف اکران به ما پیشنهاد داد خیلی زود «برمودا» را اکران کنیم. ما هم این پیشنهاد را پذیرفتیم اما کاش فیلم را بعد از ایام عزاداری امام حسین (ع) اکران می‌کردند که این وقفه را شاهد نباشیم. راهکاری که برای جلوگیری از این بلبشو و پررنگ شدن آثار سخیف بهتر است جلوی تولیدکننده شدن پخش‌کننده‌ها را بگیریم. پخش‌کننده نباید هیچ ارتباطی با محتوا داشته باشد و وقتی این اتفاق نمی‌افتد و ما می‌بینیم که پخش‌کننده‌ها امروز تنها با ذهنیت درآمدزایی فیلم می‌سازند سطح سینمای کمدی‌مان به قدری پایین می‌آید که دیگر در واقع فیلم کمدی نمی‌بینیم بلکه آثار مبتذل و مضحک را شاهدیم که مردم نیز به دیدن این آثار می‌روند و سطح سلیقه‌شان به شدت کاهش پیدا می‌کند.

کارگردان فیلم سینمایی «روئیدن در باد» خاطرنشان کرد: اصلاً منطقی نیست که یک نفر به عنوان توزیع‌کننده در تولید نیز نقش داشته باشد. وزارت ارشاد باید ناظر بر امور فرهنگی باشد و جلوی این اتفاق را بگیرد. طنز و کمدی که امروز می‌بینیم تمسخر و مسخره کردن است. من تا امروز هیچگاه فیلم کمدی و طنز نساختم ولی امروز که به سراغ این ژانر آمدم و فیلمی کمدی ساخته‌ام قطعاً نگاهی جدی به این موضوع دارم و قصدم تنها پول در آوردن نیست. من بیشتر یک فیلمساز تجربی هستم که معتقدم تجربه‌گرا بودن فرادست حرفه‌ای‌گری است و امروز ساخت فیلم «برمودا» نیز یک تجربه برای من به حساب می‌آید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: