حبیب اسماعیل،ی تهیه کننده، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در مورد وضعیت اکران فیلم‌ها گفت: اتفاقاتی که در اکران رخ می‌دهد و همزمان چند فیلم پر فروش با هم اکران می‌شوند به شورای صنفی اکران ارتباط ندارد. قطعاً این شورا اشکالاتی دارد اما در واقع ما آئین‌نامه غلطی داریم و هر ساله می‌گوئیم این آئین‌نامه اشکال دارد و این کارها را اگر برای سال بعد انجام دهید بهبود پیدا می‌کند ولی متاسفانه کاری نمی‌کنیم تا جشنواره فجر شروع می‌شود و زمان هم دیگر نیست و بر اساس همان آئین‌نامه سال گذشته در مورد اکران‌های عید تصمیم‌گیری می‌کنیم.

اسماعیلی تصریح کرد: به‌دلیل استقبال مخاطبان همه مشتاق هستند در بازه زمانی عید و عید فطر فیلم‌هایشان اکران شود و نمی‌توان گفت چرا این تعداد فیلم اکران می‌شود اما اگر آئین‌نامه درست نوشته شود و اجازه ندهد همه فیلم‌های پرفروش در یک فصل اکران شود و از این موضوع تا حدی جلوگیری کنند می‌توانیم در هر فصل فیلم‌های خوب و پرفروش داشته باشیم.

وی افزود: اهالی سینما باید خودشان برنامه‌ریزی داشته باشند و فیلم های پرفروش را تقسیم بندی کنند. باید صدور پروانه نمایش و اکران فیلم‌ها به شکلی صورت بگیرد که فیلم‌های خوبی که می‌توانند پر فروش باشند تمام نشده، در طول سال تقسیم شوند و شاهد تجمع آثار در یک دوره از سال نباشیم. الان که به پایان نیمه اول سال رسیده‌ایم و روز سینماست، می‌تواند فرصت مناسبی برای نوشتن یک آئین‌نامه درست و اصولی بر پایه نظرخواهی از اهالی سینما و سالن‌داران باشد.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «سرکوب» اظهار داشت: متأسفانه هر ساله از آئین‌نامه سال قبل استفاده می‌کنیم و صرفا فقط برخی اشکالات را برطرف می‌کنیم. متأسفانه هیچ‌وقت یک آئین‌نامه اصولی و درست نوشته نمی‌شود، هر سال هنگامی که به اواسط سال می‌رسیم همه گلایه می‌کنند که چرا فیلمی نمانده و باید یک فکری اما در نهایت هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد.

خبرنگار: مینا سجادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: