داریوش بابائیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا درباره استفاده از چهره‌های مطرح فضای مجازی در فیلم‌ها و سریال‌های گفت: با انتخاب چهره های جدید و ناآشنای عرصه بازیگری، یعنی افرادی که در کلاس‌های بازیگری مشغول گذراندن دوره‌های متفاوت هستند و استعداد ورود به این کار را دارند، می‌توان هزینه‌های تولید را پایین آورد زیرا این افراد معمولا دستمزدهای بالایی را طلب نمی‌کنند. همچنین با انجام چنین کاری می‌توان بین نسل جدید و قدیم رقابت ایجاد کرد.

وی ادامه داد: در سینمای امروز ما، پولشویی وجود دارد و بازیگران معمولا  ترجیح می‌دهند جذب بخش‌های خصوصی شوند. ساخت بی‌رویه سریال‌های نمایش خانگی هزینه‌های تولید را بالا برده و دیگر نمی‌توان با نرخ‌های گذشته فیلم ساخت. به همین دلیل تهیه کنندگان فکر می‌کنند اگر در کارشان از چهره‌های مطرح فضای مجازی و به اصطلاح شاخ مجازی استفاده کنند سرمایه‌شان برمی‌گردد اما این فکر عبث و بیهوده‌ای است.

بابائیان با اشاره به تجربه خود در انتخاب بازیگرانش گفت: همیشه در کارهایم تلاش کردم از افرادی که چهره نیستند استفاده کنم تا هم هزینه‌ها کنترل شود هم اینکه چهره‌های جدید وارد صنعت سینما شوند. برای مثال در کارهای قدیمی‌ام با بازیگرانی مثل رضا عطاران، شهاب حسینی و.. آن زمان که معروف نبودند استفاده کردم.