به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در این برنامه 30 دقیقه ای رفتار متناقض آمریکا در زمینه خروج نیروهای این کشور از شمال شرق سوریه ، اهداف در دسترس و آینده دولت اردوغان در قبال تهاجم نظامی احتمالی به مناطق شرق فرات که واکنش شدید اللحن ترامپ به اقدام نظامی احتمالی ترکیه علیه شبه نظامیان کرد در سوریه را به همراه داشت تا این خود زمینه ساز لزوم همکاری میان آنکارا و دمشق در احیای تمامیت ارضی سوریه و حل معضل شبه نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا شود، سخن گفته می شود.

احمد مرجانی نژاد به عنوان کارشناس مسائل سیاسی از تهران در استودیوی برنامه و رمضان بورسا کارشناس روابط بین الملل از استانبول به صورت تلفنی به ارائه نقطه نظرات خود در باره موضوع برنامه می پردازند.

همچنین مخالفت جمهوری اسلامی ایران با حمله نظامی ترکیه به مناطق کرد نشین سوریه و نیز موضع منفی دولت اردوغان درارتباط با شکل گیری اقلیم خودمختار کردها در شمال سوریه (نظیر آنچه که در عراق شاهد هستیم) و تاثیر آن بر امنیت ملی ترکیه از چالش های مهمی است که در برنامه امشب «کمپاس» به آن اشاره خواهد شد.

چهارشنبه 17 مهر ساعت 21:00 به وقت تهران «میزگرد سیاسی»(کمپاس) با اجرای غلامرضا صفوی و تهیه کنندگی قهرمان نورانی درآباد بر روی آنتن کانال آذری شبکه سحر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: