به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، نمایش تنهاتر از مسیح به کارگردانی حسن بزرا و تهیه کنندگی علی اسماعیلی شب گذشته، هجدهم مهر ماه اجرایش را با حضور تعدادی از مسئولان و استقبال مخاطبان در بوستان ولایت آغاز کرد.

مهدی چمران، رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران و عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، حاج رحیم احمدی روشن پدر شهید احمدی روشن و برخی از مسئولان ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم حضور داشتند.

حاج رحیم احمدی روشن در مراسم افتتاحیه نمایش در صحبت هایی گفت: بهتر این بود که این نمایش در منطقه ای از خاک عراق بین نجف و کربلا هر سال برگزار شود اما متأسفانه به دلیل مشکلات مالی این اتفاق نیافاده و به چند اجرا در تهران و بوستان ولایت ختم شده است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه برپایی این مجالس برای آقااباعبدالله به زمینه سازی ظهور موعود ختم شود، گفت: نخستین سوگواره ها برای امام حسین ابتدا در دوره آل بویه و بعد زمان صفاریان ، زندیان و سپس قاجاریان برگزار شد. در زمان پهلوی ها سوگواری در حال کمرنگ شدن بود به طوریکه مردم در منگنه و در بیقوله ها عزاداری می کردند.

پدر شهید احمدی روشن گفت: خوشحالم که به وسیله نظام جمهوری اسلامی ایران مظلومیت آقا اباعبدالله و رشادت هایشان از مرزهای ایران فراتر رفته یک زمان ما از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا تحت فشار بودیم اما حالا خوشبختانه شرایط تغییر کرده است و اربعین حسینی نیز از مرزهای ایران و عراق فراتر رفته است.

پس از آن سانس نخست مراسم افتتاحیه نمایش با حضور خیل عظیم مردم در بوستان ولایت اجرا شد.

در این نمایش بیش از ۱۵۰ هنرور و بازیگر تئاتر فعال هستند و قرار است هر شب در ساعت‌های ۱۹ و ۲۱ در دو سانس پذیرای هزاران نفر از تماشاگران مردمی در بوستان ولایت (تهران) باشد.

سایر عوامل اصلی نمایش عبارتند از: طراح صحنه و دکور: آنه محمد ایری، طراح نور: عباس رحمانی‌پور، طراح جلوه‌های ویژه میدانی: رضا ترکمان، مدیر تولید: نادر قنبری، مجری صدا: علی بیرنگ، مدیر اجرایی: امیرحسین طهرانی.

این نمایش با مشارکت؛ ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شهرداری تهران از تاریخ ۱۷ مهر ماه لغایت ۶ آبان ماه هر شب در بوستان ولایت شهر تهران اجرا می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: