به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مسابقه «من و دوست اربعینی‌ام» برای چهارمین بار میزبان عکس‌های سلفی شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی اربعین حسینی با میزبانان عراقی و دوستان اربعینی است. در چهارمین دوره این مسابقه که به همت فرهنگ‌سرای انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی اربعین می‌توانند با میزبانان عراقی و دوستان اربعینی و غیر ایرانی عکس سلفی بگیرند و برای شرکت در این مسابقه ارسال کنند. عکس‌های ارسالی حتماً باید شرح یا کپشنی حداکثر در ۴۰ کلمه داشته باشند. شرح عکس (کپشن) ارسالی می‌تواند توضیحی کوتاه درباره محل و موقعیت عکس، دوست اربعینی و ملیت او، داستان عکس یا برداشت و حس صاحب عکس از آن صحنه باشد.

شرکت‌کنندگان تا ۱۰ آبان ماه فرصت دارند عکس‌های خود را به آدرس @selfi1441_bot در تلگرام، نشانی pl7.ir/selfi در واتساپ یا آی‌دی @selfi1441 در پیام رسان بله ارسال کنند. به برندگان این مسابقه سه سفر کربلا، سه دستگاه تبلت و چهار سفر مشهد اهدا می‌شود. 

آثار پذیرفته‌شده در صفحه عشاق‌الحسین(ع) در شبکه اجتماعی اینستاگرام به نشانی imam.hussain.lovers به نمایش در می‌آید و مخاطبان این صفحه می‌توانند به آثار دیگر زائران رأی بدهند. سه برنده این مسابقه بر اساس رأی مردمی (لایک مخاطبان) در صفحه اینستاگرام عشاق‌الحسین(ع) انتخاب می‌شوند و سایر برندگان بر اساس نظرات داوران. 

مسابقه عکس سلفی «من و دوست اربعینی‌ام» با هدف تجلیل از میزبانی مردم عراق در راهپیمایی اربعین و تحکیم روابط دو ملت از سال  ۱۳۹۴ آغاز شد تا لحظه‌های ناب دوستی مردم ایران و عراق و جلوه‌هایی از برادری ملت‌های مسلمان، میزبانی مردم عراق و شکوه این راهپیمایی عظیم ثبت و ضبط شود.

در نخستین دوره این مسابقه که سال ۱۳۹۴ برگزار شد، بیش از یک هزار اثر در دبیرخانه مسابقه پذیرفته شد، عکس‌هایی که سلفی بودند و حکایتی از دوستی‌های اربعینی و میزبانی مردم عراق. تصاویر برگزیده این مسابقه در قالب عکس پیکسلی حرم امام حسین(ع) به رایزن فرهنگی سفارت عراق اهدا شد.

در دوره دوم این مسابقه بیش از ۶ هزار نفر در مسابقه شرکت کردند و بیش از ۳ هزار عکس توسط دبیرخانه مسابقه دریافت شد که بیش از دو هزار و ۶۰۰ مورد آن واجد شرایط مسابقه بود و داوری شد.

عکس یادبودی از آثار پذیرفته‌شده در قالب عکس پیکسلی حرم حضرت امام حسین(ع) در ابعاد ۲ در ۱.۲ متر چاپ و طی مراسمی به سفیر عراق هدیه شد که با استقبال گرم مسئولان سفارت عراق همراه شد.

در دوره سوم این مسابقه نیز بیش از سه هزار اثر به دبیرخانه مسابقه ارسال شد. داوری مردمی این دوره از مسابقه نیز صورت گرفت و برگزیدگان مشخص شدند. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: