به‌ گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ سریال تلویزیونی «همسفر خورشید» به‌کارگردانی علی شاه‌حاتمی جایگزین سریال «قاب خاطره» می‌شود.

«همسفر خورشید» سریالی با محوریت امام‌رضا(ع) است. قصه درباره نوجوانی به‌نام علی است که از مسلمانان هند است و همراه خواهر و عمه‌اش در یکی از محله‌های فقیرنشین بمبئی زندگی می‌کند. او که به بیماری تنفسی دچار است، بارها نام امام‌رضا‌(ع) را از عمه‌اش شنیده است و می‌داند آرزوی عمه این است که برای زیارت و درخواست شفا به زیارت حرم این امام بزرگوار برود، اما عمه علی بیمار می‌شود و امید به زنده بودنش نیست. آرزوی عمه ممکن است هرگز برآورده نشود و علی می‌خواهد برای او کاری بکند...

داستان مجموعه «همسفر خورشید» از بمبئی شروع می‌شود و در ایران ادامه پیدا می‌کند. ابتدا صحنه‌های مربوط به ایران با بازی محمد کاسبی، یوسف مرادیان، سهند جاهدی و جانو سینک تصویربرداری شده است.

شخصیت اصلی سریال «همسفر خورشید» یک نوجوان ۱۵‌ساله هندی است که نقش او را نوجوانی به نام جانو سینک برعهده داشته است. محمد کاسبی، یوسف مرادیان و سهند جاهدی دیگر بازیگران اصلی این مجموعه ۱۰قسمتی‌اند.

سریال «همسفر خورشید» به‌مناسبت شهادت امام‌رضا(ع)، ساعت ۱۸ هر روز روی آنتن می‌رود و در ساعت‌های ۰۲:۰۰ و ۱۰:۰۰  بازپخش خواهد شد.