به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، این برنامه به تهیه کنندگی یوسف پورانوری ضمن مروری بر تاریخچه کلی روز دانش آموز و دلایل اشغال سفارت آمریکا توسط دانشجویان ایرانی در سال 1358، به واکاوی مسائلی همچون هزینه اعتماد به آمریکا، لزوم هشیاری مردم و نسل های جدید نسبت به این موضوع و ایجاد اتحاد ملی جدید علیه استکبار به دلیل اقدامات دولت ترامپ می پردازد.

در این برنامه که میزبان علیرضا کاظمی معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش و حسین علی شهریاری نماینده مجلس است، با اشاره به تلاش های نسل اول انقلاب به ویژه مقام معظم رهبری برای آگاه سازی نسل های جدید، از خباثت های آمریکا و استکبار در پس حرکت های به ظاهر دوستانه آنها و برنامه نفوذ بلند مدت آمریکا، خروج ترامپ از برجام و تشکیل جبهه فشار حداکثری بر ایران سخن گفته خواهد شد. 

این برنامه همچنین به گفت و گو پیرامون تلاش آمریکا برای ایجاد تفرقه میان ایرانیان و قرار دادن آنها در مقابل حاکمیت پرداخته و شکست این روند با تدبیر مسئولان و همبستگی میان مردم ایران را مورد بررسی قرار می دهد.

«ایران امروز» با اجرای لیلا فرامرزی ساعت 00:03 بامداد چهارشنبه 15 آبان از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات05:00، 12:00 و 17:00 و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات 07:00 و 20:00 و جمعه ساعت 16:00 روی آنتن خواهد رفت.