به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، به گفته افشین حسین خانی تهیه کننده این مسابقه جذاب، "سبقت" مسابقه ای تعاملی زنده با مردم است که شرکت کنندگان آن از طریق اپلیکیشنی به نام "سبقت" که در طول برنامه برای بینندگان معرفی می شود، انتخاب می شوند. حسین خانی تاکید کرد: در هر مسابقه شش بیننده به استودیو می آیند و به مدت یک ساعت با هم رقابت می کنند. این تهیه کننده با اشاره به این که نصب و مشارکت در این اپلیکیشن کاملا رایگان هست، تصریح کرد: در هر برنامه به غیر از نفر برنده، به 20 نفر از بینندگان که در این مسابقه مشارکت دارند نیز جوایزی اهدا می گردد.

افشین حسین خانی با بیان این که هدف این مسابقه به چالش کشیدن اطلاعات بینندگان در حوزه های مختلف می باشد، یادآور شد: این برنامه از فردا شب (19 آبان) روی آنتن خواهد رفت. او درخصوص جدول پخش این مسابقه هم توضیح داد و گفت: شبکه یک پخش"سبقت" را همزمان با آغاز هفته وحدت شروع می کند و به مناسبت ایام ولادت پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) این مسابقه هر شب تا پنج شنبه (23 آبان) روی آنتن می رود و به امید خدا از هفته آینده صرفا دو شب در هفته برنامه خواهیم داشت که روزهای پخش آن متعاقبا اعلام می شود.

مسابقه "سبقت" به تهیه کنندگی افشین حسین خانی کاری از گروه فرهنگ، هنر و تاریخ شبکه یک سیما است که با اجرای "سیاوش عقدایی"پس از سریال شبانگاهی بطور زنده روی آنتن می رود.