به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این فیلم از فروش ۹۵۰ میلیون دلار بین المللی عبور کرده و چندی پیش به عنوان پرفروش‌ترین فیلم رده بزرگسال دست یافت.

با این حساب، فیلم سینمایی «جوکر» ۱۵.۳ برابر بودجه ساخت خود که ۶۲.۵ میلیون دلار است، فروش داشت. زمانی که پنج هفته پیش این فیلم سینمایی اکران شد، با جنجال‌هایی همراه بود که تهدیدی برای موفقیت این فیلم در گیشه محسوب می‌شد اما هیچ یک بر استقبال مردم اثر نگذاشت.

حالا «جوکر» با عبور از فیلم‌های پر سود کتاب‌های کمیک مثل «ونوم» با ۸۵۴ میلیون دلار فروش و ۹۰ میلیون بودجه، «بتمن» به کارگردانی تیم بورتون با ۴۱۱ میلیون دلار فروش و ۳۳ میلیون بودجه، «ددپول» با ۷۸۳ میلیون دلار فروش و ۵۸ میلیون بودجه، «لاک پشت‌های نینجا» با ۲۰۰ میلیون فروش و ۱۳.۵ میلیون بودجه به سود آور‌ترین فیلم کتاب‌های مصور تبدیل شده است.

علاوه بر این، زمانی که جوکر از مرز یک میلیارد عبور کند، ارزان‌ترین فیلمی خواهد بود که به این فیلم فروش دست پیدا می‌کند. بیشتر فیلم‌هایی که ۱ میلیارد فروش کرده اند، مورد توجه استودیو‌های بزرگ بوده اند و بودجه‌های آن‌ها مثل فیلم‌های مارول بالای ۱۰۰ میلیون دلار است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: