به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ با توجه به اهمیت کریدورهای مهم ارتباطی در کشورمان که شرق آسیا را به اروپا متصل می کند برنامه «مجله اقتصادی» کانال کردی شبکه سحر به معرفی برخی از این کریدورهای مهم و نقش و اهمیت آن ها می پردازد.

از 5 کریدوری که شرق آسیا را به اروپا متصل می کند 3 کریدور در ایران قرار دارد و راه‌آهن میانه- تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدورهای ترانزیتی است. راه‌آهن میانه- تبریز از مرزهای شمال شرق و جنوب شرق کشور تا غرب آسیا و اروپا امتداد پیدا می‌کند.

این بخش با دعوت از علی رضوان پور به اهمیت و تاثیرات مثبت نقش آفرینی ایران در کریدور اقتصادی می پردازد.

انتقاد بانک مرکزی اروپا از سلطه سرویس های پرداختی آمریکا در بخش اخبار اقتصادی جهان با حضور محسن هتمی مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

بنویت کوئر، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا به تازگی اعلام کرده است اروپا باید بر وابستگی خود به سیستم های پرداخت بین‌المللی فائق آید.

این برنامه همچنین به سیستم پرداخت فوری «تیپس» که اخیرا از سوی بانک مرکزی اروپا برای تبادل بین بانکی معرفی شده می پردازد که البته گفته می شود بانک‌های اروپایی در پیوستن به این سیستم بسیار آهسته عمل کرده اند.

بحث بودجه اقلیم کردستان عراق هم از موضوعات منطقه است که با حضور فهمی توفیق کارشناس برنامه درخصوص آن بحث و تبادل نظر خواهد شد.

این برنامه به تهیه کنندگی عاطفه خالدی و دستیاری تهیه کنندگی مهرانگیز شیرازپور امشب 10 آذر ساعت 20:30 به وقت تهران از کانال کردی شبکه سحر پخش می شود.

اجرای برنامه را هم فریبا عبدالملکی انجام می دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: