محسن وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا با اشاره به دلیل ساخت اکثر فیلم‌های سینمایی در نیمه دوم سال گفت: تمام تهیه کنندگان دوست دارند کارشان نیمه اول سال انجام شود، چراکه شرایط هم از نظر جوی هم عوامل و تجهیزات بهتر از نیمه دوم سال است اما متاسفانه به دلیل مراحل اداری طولانی و کمبود بازیگر ساخت فیلم ها به تعویق می افتد.

او ادامه داد: برای مثال من فیلمی دارم که تصمیم داشتم نیمه اول سال آن را بسازم اما مراحل صدور مجوز در شورای پروانه ساخت، بازبینی فیلمنامه، انتخاب بازیگر، جمع کردن عوامل پروژه و... باعث شد حتی هنوز هم نتوانیم کار را شروع کنیم.

وزیری با انتقاد از شبکه نمایش خانگی گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که برای ساخت پروژه‌ها وجود دارد کمبود بازیگر است. از زمانی که شبکه نمایش خانگی آمده در سینما با کمبود بازیگر مواجه شدیم. دلیلش هم این است یک سریال نمایش خانگی برای اینکه بفروشد مجبور است از بازیگران مشهور  استفاده کند، از طرفی چون دستمزدها آنجا بالاست بازیگران ترجیح می دهند در آن مدیا کار کنند.

تهیه کننده فیلم «کلاهی برای باران» در پیشنهاد به تلویزیون گفت: من پیشنهاد می‌دهم تلویزیون در همه سریال هایش حداقل دو یا چند بازیگر تازه کار استفاده کند تا هم جوانان بااستعدادی که درس خواندند، کلاس های بازیگری رفتند در شغل مورد علاقه شان کار کنند و هم بازیگران جدیدی وارد این عرصه شود تا از کمبود بازیگر نجات یابیم.

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: