به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبر گزاری برنا؛ شب گذشته 10 آذر مراسم اکران خصوصی فیلم «لیلاج» به کارگردانی داریوش یاری در پردیس سینمایی آزادی برگزار شد.

این فیلم به تهیه‌کنندگی علیرضا ابولقاسمی‌نژاد و نویسندگی سارا خسرو آبادی است که در اواخر سال 96 فیلمبرداری آن به پایان رسید به تازگی پس از گذشت دوسال در سینماها اکران شده است.

سینما آزادی شب گذشته میزبان عوامل این فیلم سینمایی و برخی از اهالی هنر و مطبوعات همچون مهران احمدی، محیا دهقانی، بیژن امکانیان و زیبا کرمعلی بود.

مهران احمدی پیش از آغاز نمایش فیلم در صحبتی کوتاه که با مخاطبان حاضر در سالن داشت ضمن انتقاد از زمان اکران این فیلم گفت:  من و تمام عوامل از زمان اکران این فیلم ناراضی هستیم. متاسفانه اکران مناسبی به آن ندادند، به طوری که حتی در بهترین سینماها مثل پردیس کوروش فقط ساعات 12:30، 15:30، 22:30 اکران می شود. طبیعی است که در این شرایط بد فیلم فروش مناسبی نخواهد داشت.

او ادامه داد: اگر این فیلم 15 میلیون تومان هم بفروشد من کلاهم را هوا می‌اندازم. من معتقدم فقط فیلم کمدی نیست که خوب می‌فروشد فیلم‌های ژانر دیگر هم خوب می فروشد به شرطی که شرایط مهیا شود. برای مثال فیلم «شبی که ماه کامل شد» نرگس آبیار و «متری شیش و نیم» سعید روستایی با اینکه در ژانر اجتماعی بودند بسیار خوب دیده شدند و فروش قابل توجهی داشتند.

داریوش یاری کارگردان «لیلاج» درمورد فضای ساخت این فیلم گفت: این روزها حال روحی هیچکس خوب نیست و سینما تنها پناه‌گاهی است که حال بد ما را خوب می‌کند. به عنوان یک فیلمساز وظیفه خودم می‌دانستم که در این جامعه‌ای که زندگی می‌کنم اگر آسیبی در آن وجود دارد من آسیب شناسی انجام بدهم این فیلم ساخته شده و امیدوارم اهالی مطبوعات و رسانه و منتقدین عزیز شروع به آسیب شناسی از این فیلم کنند.

خبرنگار: مینا سجادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: