به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ دکتر رضا دادویی اعلام کرد: علیرغم درخواست های بسیار برای تمدید مجدد زمان ارسال آثار، با پایان یافتن فرصت اعلام شده، ۴۲۳ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارائه شده است.

این آثار در بخش‌های تئاتر صحنه‌ای، نمایشنامه نویسی و تئاتر محیطی است که از طریق سایت رسمی جشنواره تئاتر ثمر بنام ثمرفستیوال دات کام ثبت نام شده و متقاضی این دوره از جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر می باشند.

دبیر نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر افزود: با نظر داوران بخش خوانش آثار که متشکل از ۵ نفر از هنرمندان این عرصه می باشد به زودی نتایج خوانش متون و ایده بخش های تئاتر صحنه ای و محیطی اعلام خواهد شد و در نظر داریم در بخش تئاتر صحنه ای که با استقبال کم نظیری مواجه شده است تعداد ۱۰۰ الی ۱۱۰ اثر را برای مرحله بازبینی معرفی کنیم و نتایج بررسی آثار تا نهایتا ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸ اعلام خواهد شد.

دبیر جشنواره تئاتر ثمر همچنین اعلام کرد: علاوه بر متقاضیان تهرانی، هنرمندان بسیاری از اکثر استانهای کشور تقاضای حضور در جشنواره را داشته اند و با توجه به اینکه در متن فراخوان برای گروه ها هیچ کمک هزینه ای در نظر گرفته نشده، میزان استقبال استانها برای ارسال آثار بسیار زیاد و جالب توجه بوده و این استقبال هنرمندان از جشنواره تئاتر ثمر به عنوان تئاتر خصوصی که هیچ پشتوانه مالی ندارد در نوع خود بی نظیر است.

رضا دادویی همچنین افزود: یکی از شرایط و قوانین مهم در پذیرش آثار در جشنواره تئاتر ثمر این است که پیش از این در هیچ جشنواره ای حضور نداشته و اثر ارائه شده می بایست تازه تولید و صرفا برای حضور در جشنواره تئاتر ثمر باشد.

وی در انتها افزود: چنانچه مشکلات اینترنتی در روزهای پایانی ثبت نام به وجود نمی آمد به احتمال قوی، آمار حضور در این جشنواره شاید از مرز ۵۰۰ اثر هم عبور می‌کرد.

شایان ذکر است نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر در بخش خصوصی و با دبیری دکتر رضا دادویی از ۹ الی ۱۸ اسفند ماه در عمارت نوفل لوشاتو برگزار خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: