به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ اسامیغایبان مطرح سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به شرح زیراست:

«مجبوریم»

فیلم «مجبوریم» به کارگردانی رضادرمیشیان که بسیاری از علاقه مندان سینما در انتظار تماشای آن در جشنواره فیلم فجر بودند را می توان بزرگترین غایب فیلم های بخش سودای سیمرغ دانست. طبق شنیده ها، بعید به نظر می‌رسد که این فیلم به دلیل کیفیت پایین از جشنواره کنار گذاشته شده باشد.

«قاتل و وحشی»

فیلم «قاتل و وحشی» به کارگردانی حمید نعمت الله دیگر غایب بزرگ لیست فیلم های بخش سودای سیمرغ می باشد. دبیرخانه جشنواره فیلم فجر با ارائه مستنداتی دعوای مالکیتی این فیلم را علت غیبت این فیلم عنوان کرد. دبیرخانه جشنواره اعلام کرد در صورت رفع مشکلات حقوقی این فیلم هیئت بازبینی مجددا امکان حضور این فیلم را بررسی خواهد کرد. .

«عنکبوت»

فیلم «عنکبوت» به کارگردانی ابراهیم ایرج زاد که فیلم قبلی او به نام «تابستان داغ»، با استقبال خوبی مواجه شده بود، به عنوان آخرین فیلم در لیست رزرو جشنواره حضور دارد. می توان با اطمینان از غایب بودن این فیلم در جشنواره صحبت کرد.

شنیده می شود علت خروج این فیلم از لیست فیلم‌های بخش سودای سیمرغ امسال، سوژه بسیار ملتهب آن است.

داریوش مهرجویی با فیلم «لامینور» و شهرام مکری با فیلم «جنایت بی دقت» از مهمترین غایبان جشنواره امسال می باشند که البته علت غیبت این دو فیلم عدم علاقه کارگردان‌هایشان به حضور فیلم‌هایشان در جشنواره می‌باشد. 

«ستاره بازی» هاتف علیمردانی، «گورکن» به کارگردانی کاظم مولایی، «سگ بند» به کارگردانی مهران احمدی، «سبز سفید قرمز» به کارگردانی محمد حسین لطیفی، «دست انداز» ساخته کمال تبریزی از دیگر غایبان بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر هستند

خبرنگار: مینا سجادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: