به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، سجاد ایمانی، مستندساز شیرازی که در این دوره جشنواره فیلم فجر با مستند عالیجناب حضور دارد، گفت: حاتمی کیا شخصیتی مانا در عرصه سینمای پس از انقلاب است که باید شخصت و اثارش مورد واکاوی قرار گیرد.

او افزود: سینمای حاتمی کیا در دهه های مختلف پس از انقلاب در مقاطع مختلف تاریخ ساز بوده و برخی از فیلم های وی آغازگر جریانی محتوایی و هنری در سینمای پس از انقلاب بوده اند.

این فیلمساز جوان و خوشنام ادامه داد:  پیش از این بارها تلاش شده بود تا فیلمی از وی ساخته شود اما این نخستین بار است که حاتمی کیا راضی شده تا جلو دوربین برود و من نیز سعی می کنم این فرصت را مغتنم بشمارم.

او که برای نخستین بار به بخش مستند بلند سینمایی جشنواره فیلم فجر راه یافته، ادامه داد: حضور و موفقیت در جشنواره ها یک ملاک نسبی است و فارغ از هر نتیجه ای که به دست بیاید حضور در این رویداد، ارزشمند است.

ایمانی جشنواره فیلم فجر را جشن سالانه سینمای ایران خواند و ادامه داد: فراتر از رقابت و سیمرغ و ... که محصول قضاوت یک جمع محدود است و با عوض شدن حتا یک داور امکان دارد نتایج تغییر کند، معتقدم دیده شدن فیلمی با این موضوع حساس اجتماعی در ویترین فجر اتفاقی ارزنده است.

این فیلمساز جوان گفت: امیدوارم سایر نهادهای فرهنگی نیز این فرصت را برای استعدادهای جوان فراهم کنند تا با عبور از پیچ و خم های مسیر صحیح رشد، در ساختاری منطقی و صرفا متکی به هنر پیشرفت کنند تا نام فارس همواره در عرصه هنر ایران بدرخشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: