به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در این قسمت از برنامه «قلم رصاص» مقاله های پایگاه های اینترنتی شبکه خبری العربیه عربستان سعودی و نشریات الجزیره و الریاض بر علیه ایران، با حضور حسین عبدالله کارشناس سیاسی و میهمان حاضر در استودیو و دکتر مهند الضاهر؛ نویسنده و پژوهشگر سیاسی، میهمان ویدئویی برنامه، نقد و تشریح خواهد شد.

در این برنامه بدان اشاره خواهد شد که پایگاه اینترنتی شبکه خبری العربیه سعودی در صفحه خود اینگونه اذعان کرده است که دولت ایران از اعطای ساده ترین حقوق به شهروندانش یعنی زندگی با عزت و دریافت مراقبت های پزشکی شایسته غافل است.

همچنین کارشناسان برنامه با اشاره به مقاله های دو روزنامه الجزیره و الریاض عربستان در خصوص متهم کردن ایران به عنوان عامل انتشار ویروس کرونا نیز آن را نقد خواهند کرد. 

حسین عبدالله ضمن مردود خواندن این ادعاها، ارزیابی خواهد کرد که این نوع حمله های تبلیغاتی به ایران در ارتباط با فشاری است که در داخل عربستان در مورد کرونا و موضوعات متعدد دیگر از جمله بحران دستگیری شاهزادگان سعودی و بحران اقتصادی و کاهش قیمت نفت وجود دارد و این تفاسیر به جهت انحراف افکار عمومی به سمت ایران است. 

  «قلم رصاص» امشب 26 اسفند، ساعت 21 به وقت تهران با اجرای جیهان عبدالنبی بدران، تهیه شده در دفتر العالم در بیروت، از آنتن این شبکه پخش می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: