به گزارش گروه روی خط رسانه خبرگزاری برنا؛ پنجم دی ماه سال گذشته و درست روزی که وزیر میراث فرهنگی برای جشن ملی ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی در مازندران به سر می‌برد، خبر رسید که سالنِ سینمای هتل تاریخی رامسر در آتش سوخت.  شدت آتش‌سوزی هر چند به هتل هیچ آسیبی نرساند ولی هشتاد درصد سالن تاریخی سینما که در دوره‌ی پهلوی دوم ساخته شده بود را به طور کامل در آتش سوزاند.

اکنون بعد از گذشت ۹۹ روز از آن اتفاق، مهدی ایزدی - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مازندران - می‌گوید: متاسفانه در آن آتش‌سوزی سالن سینما به طور کامل تخریب شد که بر اساس صحبت‌های انجام شده بنیاد مستضعفان به عنوان مالک این بنای تاریخی و مدیر مجموعه‌ی هتل رامسر، متعهد شدند طرح مرمت و بازسازی سالن سینما در دستور کار قرار بگیرد.

تا کنون در جلسه‌ی برگزار شده در این زمینه مشاور طرح معرفی شده و قرار است با ارائه‌ی طرح مرمت و بازسازی سینما، آن طرح نخست در جلسه‌ی شورای فنی بررسی و در صورت تایید کار مرمت این بنای تاریخی آغاز شود.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر مشاور در حال انجام مطالعات مورد نیاز است، ادامه می‌دهد: بعد از برطرف شدن وضعیت کنونی در کشور و قطع انتقال زنجیره‌ی ویروس کرونا، جلسه شورای فنی تشکیل و طرح در وزارتخانه میراث فرهنگی بررسی و در صورت تایید تصویب و قابل اجرا شود.

او با تاکید بر این‌که خوشبختانه هتل رامسر در این آتش‌سوزی اصلا آسیبی ندیده است، بیان می‌کند: متاسفانه حدود ۸۰ درصد سالن سینما تخریب شد، سقف پایین آمد و دیوارها سوختند و همه‌ی تجهیزات در آتش سوختند، بنابراین نخست باید استحکام بخشی اثر انجام شود.

منبع: ایسنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: