به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در حالی که کشور با بحران کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، ماجرای تحریم‌های آمریکا و تاثیرات آن بر روند مبارزه با این بیماری بیش از پیش عیان می‌شود.

در همین رابطه شبکه تلویزیونی «فرانس ۲۴» در گزارشی به این موضوع اشاره می‌کند. در این گزارش به نامه هنرمندان ایرانی که در اعتراض به این تحریم‌ها خطاب به هنرمندان جهان نوشته شد و به اثر منفی تحریم‌ها بر تامین وسایل و داروهای مورد نیاز پرداخته می‌شود.

یکی از این هنرمندان مرضیه برومند است که در گفتگو با این شبکه تلویزیونی، ترامپ را دشمن واقعی مردم ایران می‌نامد و در توصیف رییس‌جمهور آمریکا می‌گوید: «ترامپ شکل کرونا است.»

از دیگر هنرمندانی که این نامه را امضا کرده‌اند، فرشته طائرپور کارگردان سینما است. او هم در این باره می‌گوید: «ما و کشورهای دیگر همه با کرونا درگیر هستیم. با این تفاوت که ما در ایران علاوه بر کرونا با تحریم‌ هم روبه‌رو هستیم. این عادلانه نیست.»

اشکان خطیبی هم از امضاکنندگان نامه است که در این گزارش ویدئویی حضور دارد. او می‌گوید تلاشش بر این است که از دنیای سیاست فاصله بگیرد و با موسیقی به مردم امید دهد که این روزهای شیوع بیماری هم سرانجام به پایان خواهد رسید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: