به گزارش  روی خط خبر گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، با پیشنهاد سید محمد یاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، مهدی عظیمی میرآبادی با حکم رئیس سازمان بسیج مستضعفین دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت شد.

در بخشی از این حکم آمده است:

هنرمند فرهیخته جناب آقای مهدی عظیمی میرآبادی

نظر به تخصص، تعهد و تجربه جنابعالی، شمارا به‌عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت منصوب می‌نمایم.

امید است با همیاری هنرمندان متعهد و با بهره‌گیری از تجارب مفید و ارزشمند پیشکسوتان این عرصه و دستاوردهای گذشته و با بهره‌مندی از ظرفیت نیروهای خلاق، جوان و توانمند در سراسر کشور شاهد برگزاری جشنواره‌ای مؤثر و فراگیر باهدف ترویج گفتمان جهانی انقلاب اسلامی، تکریم رشادت‌ها و حماسه‌های ماندگار دفاع مقدس و ترسیم ابعاد مختلف روح پایداری و مقاومت در داخل و خارج از کشور باشیم.

مهدی عظیمی میرآبادی در حال حاضر مدیرعامل انجمن سینمایی انقلاب و دفاع مقدس است. او دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد سینما و تهیه‌کنندگی فیلم‌های سینمایی «سیب و سلما»، «شغل شریف» و «عینک» را در کارنامه خود دارد. همچنین معاونت امور فعالیت‌های سازمان سینمایی کشور، مدیریت کل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه‌ای، قائم‌مقامی اداره کل تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نظارت مالی خانه سینما را عهده‌دار بوده است.

پیش‌تر نیز با پیشنهاد رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین حمید نیلی و مسعود نجابتی را به ترتیب به دبیری جشنوارهای تئاتر و هنر مقاومت منصوب کرده بود

* پیگیری اکران آنلاین «آبى به رنگ آسمان» 

«آبى به رنگ آسمان» فیلمى مستند پیرامون تاریخ باشگاه استقلال تهران است که پاییز سال گذشته به شکل محدود در گروه آزاد اکران شد.

در راستاى ادامه نمایش این فیلم با امیر رفیعى تهیه کننده و کارگردان آن گفتگوى کوتاهى انجام دادیم که وى گفت: متاسفانه محدودیت اکران و هم چنین شرایط کشور در نیمه دوم سال قبل در کنار بحران هاى مربوط به تیم فوتبال استقلال تهران، همه و همه باعث شدند تا «آبى به رنگ آسمان» به رغم تمایل مردم، خوب دیده نشود.

رفیعى ادامه داد: بیش از هزار شهر ایران سینما ندارند و حتى حدود هشتاد درصد از شهرهایى که داراى سینما هستند، بنابه دلایلى نتوانستند میزبان این فیلم باشند تا مخاطبین بسیارى از مشاهده آن محروم بمانند.

رفیعى در خاتمه توضیح داد: هواداران استقلال طى کامنت هاى خود پیگیر دیدن این اثر هستند تا کماکان دنبال ادامه اکران اما به صورت آنلاین باشم که امیدوارم ضمن تحقق موضوع و احترام به خواسته آن ها، با همراهى باشگاه استقلال و بازیکنان حال حاضر و گذشته و حتى هنرمندان، فرهنگ سازى بیشترى نیز جهت جلوگیرى از دیدن غیرقانونى این فیلم که مستقل و شخصى ساخته شده صورت بگیرد تا بدین شکل از آن حمایت شود.

 همایون ارشادى، مهناز افشار، سیامک انصارى، فرهاد اصلانى، حمیدرضا آذرنگ، بابک حمیدیان و رضا یزدانى روایت گر بیش از ۷۰ سال قدمت باشگاه استقلال به قلم زنده یاد خشایار الوند هستند.

 

فارس/

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: