ترکش‌های سفر پلوسی به تایوان فناوری‌های دیجیتال را هم بی‌نصیب نگذاشت

ترکش‌های سفر پلوسی به تایوان فناوری‌های دیجیتال را هم بی‌نصیب نگذاشت

با افزایش تنش‌ها در تایوان در آستانه بازدید نانسی پلوسی، سهام تولیدکننده تراشه‌های تایوانی در سطح جهانی سقوط کرد.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا، سفر پرحاشیه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان که منجر به تشدید جدی تنش‌ها میان چین و آمریکا شده است، فقط در فضای حقیقی معادلات جهانی را تحت تأثیر قرار نداده، امروز خبر رسید که سهام نیمه هادی ها در سطح جهانی روز سه شنبه کاهش یافت.

چین دیدار پلوسی به عنوان شخصیتی که همواره مواضع ضد چینی زیادی داشته است به عنوان پیامی دلگرم کننده به اردوگاه جدایی طلبان تایوان قلمداد می‌کند به همین دلیل بارها نسبت به انجام این سفر به مقامات آمریکایی هشدار داده است.

تایوان میزبان بزرگترین تولید کننده تراشه‌های نیمه هادی‌های قراردادی در جهان، (شرکت تولید نیمه هادی تایوان «TSMC») است، اخبار منتشر شده در روز سه شنبه نشان می‌دهد که سهام این شرکت 2.4 درصد کاهش یافت همچنین بهای سهام شرکت رقیب آن United Microelectronics Corp (UMC) 3 درصد سقوط کرد. سهام تایوانی در حالی 1.6 درصد سقوط کرد که این میزان بیشترین درصد کاهش طی سه هفته اخیر را نشان می‌دهد.

مایکل هیوسون، تحلیلگر ارشد بازار در CMC Markets انگلیس دربارۀ این موضوع عنوان کرد: چشم انداز تجارت در آسیا احتمالاً بر آیندۀ نیمه‌هادی‌ها تأثیر می‌گذارد به خصوص که بخش زیادی از تولید جهانی این محصول در تایوان انجام می‌شود.

سهام نیمه هادی‌ها در سراسر جهان گرمای سقوط را احساس می‌کنند به طوری که بهای سهام Infineon آلمان 2.3 درصد کاهش یافت، شرکت‌های هلندی ASML، ASMI و BESI نیز بین 3 تا 4 درصد سقوط قیمت را تجربه کردند.

gadgets360 اضافه می‌کند که سهام شرکت‌ها تولید تراشه‌های آمریکا مانند انویدیا، اینتل، کوالکام و میکرون هر کدام  معاملات اخیر بیش از 1 درصد در معاملات قبل از زنگ خطر سقوط کردند.

Andrea Cicione، رئیس استراتژی TS Lombard در لندن گفت: این واکنش بازار به دنبال عملکرد قوی بازارهای سهام در ماه جولای انتظار می رود.

انتهای پیام/

 

خبرنگار: زهرا وجدانی

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فناوری دیجیتال

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فناوری دیجیتال

    اخبار برگزیده