دهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری رینوتکس ۲۰۲۲ برگزار می‌شود

دهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری رینوتکس ۲۰۲۲ برگزار می‌شود

نمایشگاه نوآوری و فناوری رینوتکس با رویکرد تجاری‌سازی و ایجاد تعامل بین عرضه‌کنندگان و متقاضیان فناوری در ۵ بخش ایده‌های فناورانه (طرح‌های استارتاپی)، توسعه و تجاری‌سازی فناوری، فروش محصولات و خدمات دانش‌بنیان، خدمات تجاری‌سازی و مشاوره و نیازمندی‌های فناورانه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و فناوری خبرگزاری برنا؛ این نمایشگاه با رویکرد تجاری‌سازی و ایجاد تعامل بین عرضه‌کنندگان و متقاضیان فناوری در ۵ بخش ایده‌های فناورانه (طرح‌های استارتاپی)، توسعه و تجاری‌سازی فناوری، فروش محصولات و خدمات دانش‌بنیان، خدمات تجاری‌سازی و مشاوره و نیازمندی‌های فناورانه برگزار می‌شود.

در این دوره نیز همانند دوره‌های گذشته، مدیریت زون تخصصی «نوآوری و فناوری اطلاعات و نرم‌افزار‌های رایانه‌ای» بر عهده اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی است.

دو جشنواره ویژه برای این دوره از رینوتکس در نظر گرفته شده که در هر یک از آن‌ها به سه تیم برتر جوایزی اهدا می‌شود. یکی از این رقابت‌ها «جشنواره مردمی» نام دارد که برای اولین بار در طول ده سال برگزاری این نمایشگاه برگزار می‌شود. در این بخش ویژه که طرح‌های برگزیدگان با رأی مردم انتخاب می‌شوند، به فناور اول مبلغ پنج میلیون تومان، به فناور دوم مبلغ سه میلیون تومان و به فناور سوم مبلغ دو میلیون تومان اهدا و هر سه تیم جهت اخذ تسهیلات معرفی می‌شوند.

جشنواره دوم نیز توسط تیم داوری رینوتکس ۲۰۲۲ برگزار می‌شود و طی آن طرح‌های تجاری برگزیدگان طی فرایند داوری سه مرحله‌ای بررسی می‌شود و جوایزی به سه تیمی که در جایگاه اول تا سوم قرار گیرند، تعلق خواهد گرفت.

جوایز این جشنواره در سه سکوی طلایی، نقره‌ای و برنزی اهدا می‌شود که برای فناور اول مبلغ پنجاه میلیون تومان، برای فناور دوم مبلغ سی‌وپنج میلیون تومان و برای فناور سوم مبلغ بیست میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

طبق مصوبه ستاد اجرایی نمایشگاه، جشنواره سال جاری با تخفیف ۳۰ درصدی برای مشارکت مراکز فعال در حوزه فناوری برگزار می‌شود. همچنین متقاضیان می‌توانند جزئیات را در سایت rinotex.ir مطالعه کنند.

بنا به گفته سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان آذربایجان شرقی، غرفه برای کلیه متقاضیان بخش ایده فناورانه رایگان است و ۷۰ درصد هزینه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان پس از اتمام نمایشگاه و تکمیل مدارک و مستندات در سامانه غزال توسط فناور بر اساس شرایط و ضوابط صندوق نوآوری و شکوفایی عودت داده خواهد شد.

علاقمندان برگزاری رویداد‌های تخصصی می‌توانند ضمن تکمیل فایل پیوست (فرم برگزاری رویداد)، آن را به آدرس ایمیل jamshidi@ict.gov.ir ارسال کنند.

دهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری رینوتکس ۲۰۲۲ هفته اول آبان برگزار می‌شود

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

  نظر شما

  • Smith

   3

  پربیننده‌ترین اخبار فناوری دیجیتال

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار فناوری دیجیتال

  اخبار برگزیده