به گزارش سرویس ورزشی برنا، تیم ملی فوتبال نابینایان و کم بینایان ایران که شهریور ماه گذشته سهمیه حضور در پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک را به دست آورد، در راستای آماده سازی برای حضور در این دوره بازی ها با سه دعوت نامه از کشورهای اروپایی و آمریکایی آلمان، ترکیه و برزیل مواجه شده است.

بر اساس دعوتنامه های ارسالی به کمیته ملی پارالمپیک، ترکیه اواخر تیرماه میزبان تورنمنتی چهارجانبه خواهد بود که با حضور تیم ملی این کشور همراه با برزیل و انگلیس برگزار خواهد شد. تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران نیز به حضور در این تورنمنت دعوت شده است.

همچنین برزیل به تمام تیم های فوتبال پنج نفره که موفق به کسب ورودیه بازی های پارالمپیک در این کشور شده اند دعوت نامه ای به منظور برپایی اردوی مشترک همراه با دیدارهای تدارکاتی ارسال کرده است.

در این میان آلمانی ها نیز خواستار برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران شده اند. آنها در دعوتنامه ارسالی، خردادماه را به عنوان زمان سفر تیم ایران به کشورشان مشخص کرده اند علاوه بر این خواستار مشخص شدن زمانی هم برای سفر به کشورمان شده اند.

بر این اساس اردوهای برون مرزی تیم فوتبال پنج نفره بر اساس برنامه بازی های پارالمپیک تنظیم خواهد شد.

تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران شهریور ماه گذشته با قهرمانی در میان ۶ تیم شرکت کننده در مسابقات آسیایی ژاپن برای دومین بار موفق به کسب سهمیه بازی های پارالمپیک شد. این تیم اولین تجربه پارالمپیکی خود را باحضور در پارالمپیک لندن کسب کرد که طی آن در میان هشت تیم شرکت کننده در جایگاه ششم ایستاد.