به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، شب گذشته، مراسم انتخاب برترین‌های فصل 96-95 فوتبال ایران در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد. در این مراسم امید ابراهیمی از استقلال، پیمان حسینی عضو تیم ملی ساحلی کشورمان و محمد عباس‌زاده مهاجم فصل گذشته نساجی به عنوان برترین‌های فوتبال فصل انتخاب شدند.

مازندران همیشه در عرصه ورزش به ویژه فوتبال از سهمیه بالایی برخوردار بوده است اما به دلیل نبود مسئولان دلسوز بسیاری از فوتبالیست‌های مازنی در تیم‌های خارج از استان بازی کردند. فوتبال مازندران از پتانسیل‌های خوبی برخوردار است اما هرگز نتوانسته تیم قدرتمندی در لیگ برتر داشته باشد.

مدیریت مناسب مسئولان استان اصفهان باعث شد تا دو تیم ذوب‌آهن و سپاهان در هر دوره از رقابت لیگ از مدعیان قهرمانی باشند اما فوتبال مازندران به دلیل عدم مدیریت خوب باعث شده تا بسیاری از بازیکنان بومی این استان در تیم‌های دیگر بازی می‌کنند.

حدود 60 بازیکن مازنی در لیگ برتر بازی می‌کنند که هر کدام از آنها در تیم‌های خود توانستند عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارند. تعداد فوتبالیست‌های مازنی در تیم‌های لیگ یک هم بسیار است و این نشان دهنده پتانسیل بالای بازیکنان مازندرانی است.

مدیران ورزشی مازندران باید با برنامه ریزی پنج ساله شرایط خوبی برای تیم‌های مازندرانی ایجاد کنند. باتوجه به پتانسیل فوتبال مازندران جای خالی تیم‌های مازندرانی در لیگ برتر احساس می‌شود.